Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Hogy ha bank számlát...

Jónás a Pap kérdése:

Üdv! Hogy ha bank számlát akarok nyitni akkor milyen feltételek vannak? Pl. (otp junior) Am 14/F

Figyelt kérdés

Ha bankszámlát nyitok akkor kell fizetni ? Ha igen akkor mennyit?

Azert teszem fel a Gyk-n a kérdésemet mert mindenki csak ködösit ezzel kapcs.ban máshol. Ez hogyan mukodik? Van egy alaposszeg azt beadom és minden hónapban rakok bele pénzt... Az kamatosodik. Es ha kiveszem akkor kell díjat fizetni? Ha megszüntetem a számlát akkor is kell fizetni? Hogyan tudok rosszul járni ilyen esetben? Ha berakom a pénzem akkor azt el tudják-e csalni vhogyan?? Nem kérek okító válaszokat hogy Ennyi idősen minek kell bank fiók meg miért nem tudom meg stb... Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! 😊



2015. aug. 1. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

-Ha bankszámlát nyitok akkor kell fizetni ? Nem.


-Ez hogyan mukodik? A számlavezetés és a kártya Junipor számla esetén ingyenes. (Mint ahogy a netbank is, de például az átutalás már nincs ingyen.) Mivel nem vagy 18 éves, a számla megnyitásához kell az egyik szülőd jelenléte és áldásos beleegyezése a számal nyitásakor. Kell mindkettőtöktől személyi igazolvány és lakcímkártya. Rakhatsz be pénzt amikor akarsz és le is kötheted, évente akár 1% kamatot is kaphatsz rá, aminek a 24%-át egyból levonják különböző jogcímeken (adó), vagyis ha például 100 ezer orintot lekötsz egy évre, akkor kb. 100760 forintod lesz egy év múlva. (Igen, az nem sok kamat.)


Ha pénzt veszel fel, azt bármely magyarországi ATM-nél megteheted ingyenesen, havonta két alkalommal de maximum havi 150 ezer forintos összegig. Ezt a lehetőséget ("ingyenes készpénzfelvétel") kérned kell külön, javaslom a számlanyitáskor tedd is meg.


-Ha megszüntetem a számlát akkor is kell fizetni? Nem.


- Hogyan tudok rosszul járni ilyen esetben? Amikor én ennyi idős voltam, akkor átvert párszor az OTP pénztáros, volt amire azt mondta, hogy ingyen van, de aztán mégis fizetős volt (például számalaértesítő SMS), nem tudom azóta változott e a helyzet, de nagyon nem tudnak lehúzni, ha nem kérsz külön (vagy sóznak rád) olyan szolgáltatást, maiért fizetni kéne ( és ebből is elég kevés van). Kérdezz bátran meg mindent, amit ne mtudsz, azért vannak ott, hogy válaszoljanak.


-Ha berakom a pénzem akkor azt el tudják-e csalni vhogyan? Röviden: nem. Esetleg ha 24 éves korig megtartod a számládat, akkor át fognak rakni olyan díjcsomagba, aminek van havi díja. De akár a számlavezetés is lehet időközben fizetős (legalább 10 éve nem az, én emiatt nem aggódnék, csak mondom). De nagyobb mértékben nem "csalhatják" el a pénzed, elvileg csőd esetén is védve van minden számla igen magas összegig.


Tipp: Nézd megg az otp honlapján (szorgalmi: más bankok honlapján is) az összes esetleges felmerülő költséget. Keresd a "hirdetmény" nevű dokumentumokat.

2015. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!