Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bírósági felhívás tartozásra...

Bírósági felhívás tartozásra (örökösök) - Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kaptgam egy bírósági végrehajtói felhívást. A lényege, hogy egy bizonyos hitelt kell visszafizetnünk (4 örökös) egy behajtó cégnek. Erre elvileg 15 napunk van. És egy jelentősebb összegről van szó.


1. Nem ismerem a további örökösöket, és nem tartom velük a kapcsolatot. Nem vagyok jó anyagi helyzetben, mégis eddig mindent (hagyatéki tárgyalás díja... stb) én fizettem egyedül, mert a többiek elérhetetlenek.


2. Eddig úgy tudtam, hogy adósságot nem örökölhetünk, a papíron viszont az áll, hogy akár a munkabéremből is levonhatják.


3. Meg vagyok rémülve. Nem ismerek olyan embert, aki tudna segíteni, és nehéz hétfőig várnom tudatlanul, hogy felhívjam a behajtó céget, hogy megtudjam mégis mi a helyzet.


Bárki aki tud egy picit segíteni, vagy ért hozzá, kérem írja meg mi a helyzet, és hogy mit tegyek most! Köszönöm előre is.



#hagyaték #örökség #behajtó cég #bírósági felhívás
2015. aug. 1. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A hagyatéki tárgyaláson tudomást kellett volna szerezned az adósságról!

Ennek tudatában vissza is utasíthattad volna az örökséget!

Adósságot örökölni csak az örökség mértékéig lehet, ha -egyébként- nem voltál az örökhagyónak adóstársa vagy kezese!

2015. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

behajtó cégtől jött a papír vagy a végrehajtótól?

hagyatéki tárgyaláson felvették a tartozást a hagyatékba?

2015. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.


A hagyatéki tárgyalásra nem tudtam elmenni. A hagyatékátadó végzésben szerepelnek terhek. Sajnos nem vagyok képben ezekben az ügyekben, így a közjegyzővel beszéltem annak idején, hogy a tartozásokkal mi a helyzet. Ő mondta nekem telefonon, hogy csak addig felelek az adósságokért, amennyit öröklök, tehát ne foglalkozzak vele.


Vissza szerettem volna utasítani az öröklést is, de kicsúsztam a 15 napból, és visszautasították.


Igen, már a behajtó cégtől jött a levél. :(


Ha mindenképpen fizetnem kell a végén, akkor az egész összeget kell majd egy embernek fizetni, vagy mondhatom a behajtónak, hogy az én részemet részletekben befizetem?

2015. aug. 1. 17:24
 4/11 anonim ***** válasza:
és az adósságon kívül mi az amit még örököltél?
2015. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Két kisebb föld negyed részét.
2015. aug. 1. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég kusza történet...

Ha a földhivatalból megkapod a földterület tulajdoni bejegyzését, tudni fogod kik az adóstársak.

Miből keletkezett a nagy adósság?

A hagyatéki leltárból lehet tudni, hogy mekkora összegre van felértékelve az örökséged, az adósságból max. ekkora lehet a te részed, még akkor is, ha csak a töredékéért tudnád eladni.

Nagy divat az egyik örökösön behajtani a tartozást, ha a többi ugymond nehezen elérhető.

2015. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mit tudok az ellen tenni, hogy ne rajtam hajtsák be?
2015. aug. 1. 19:05
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm amúgy. :)

Hát akkor marad a hétfő és telefonálok párat. Érdemes megkérdeznem egy ingyenes ügyvédet erről?

2015. aug. 1. 19:17
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Ezt így tleg elcseszted.

Földet úgy eladni, hogy csak egy része a tiéd, marha nehéz. Le kellett volna mondani az örökségről.

2015. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos így van. Nem szeretnék eladni semmit. A szomorú az egészben csak annyi, hogy aki nem ért ezekhez a dolgokhoz, és olyanoktól kérdez, aki valójában ért hozzá (elméletben) - lsd. közjegyző, az cseszheti, mert olyat mondanak neki, ami megnyugtatja, majd küldenek egy papírt, hogy behajtják az elhunyt tartozását. Négy felé osztva még vállalható az összeg, de meg lettem volna nélküle. Majd hétfőn kiderül mi lesz, aztán megírom ide is, hátha valakinek a későbbiekben segíteni fog.


Köszönök minden választ.

2015. aug. 1. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!