Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bírósági felhívás tartozásra...

Bírósági felhívás tartozásra (örökösök) - Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kaptgam egy bírósági végrehajtói felhívást. A lényege, hogy egy bizonyos hitelt kell visszafizetnünk (4 örökös) egy behajtó cégnek. Erre elvileg 15 napunk van. És egy jelentősebb összegről van szó.


1. Nem ismerem a további örökösöket, és nem tartom velük a kapcsolatot. Nem vagyok jó anyagi helyzetben, mégis eddig mindent (hagyatéki tárgyalás díja... stb) én fizettem egyedül, mert a többiek elérhetetlenek.


2. Eddig úgy tudtam, hogy adósságot nem örökölhetünk, a papíron viszont az áll, hogy akár a munkabéremből is levonhatják.


3. Meg vagyok rémülve. Nem ismerek olyan embert, aki tudna segíteni, és nehéz hétfőig várnom tudatlanul, hogy felhívjam a behajtó céget, hogy megtudjam mégis mi a helyzet.


Bárki aki tud egy picit segíteni, vagy ért hozzá, kérem írja meg mi a helyzet, és hogy mit tegyek most! Köszönöm előre is.



#hagyaték #örökség #behajtó cég #bírósági felhívás
2015. aug. 1. 16:27
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ma hosszas kérdezgetés és mégtöbb konkrétumok nélküli válasz után, sikerült egy ügyvéddel beszélnem (ingyen), aki elmondta végre, hogy mi a helyzet. Azért is írom le, mert szeretnék másoknak is segíteni, ha esetleg hasonló cipőben járnának.


A megörökölt adósságért a hagyaték tárgyaival, illetve annak összegével, a saját tulajdoni részeddel felelsz.


Példának okáért legyen mondjuk egy 1.000.000Ft tartozás, amit be akarnak hajtani az örökösökön. Ha elfogadtad az örökséget, és örököltél egy telket 3 másik örökös társaddal, mondjuk 50.000Ft értékben, és ezek a tulajdonodban vannak (tehát nem adtátok el), és te mondjuk 1/6-od arányban vagy örökös, akkor te a tartozásért 50.000*1/6, vagyis 8333Ft-tal felelsz, egy fillérrel sem többel. El kell küldeni a behajtó cégnek a hagyatéki végzés másolatát, és megírni egy szépen megfogalmazott levelet mellé. Jogszabályok írják elő, hogy ezek után rajtad nem követelhetnek semmit. Ennek oka, hogy nem lehet megengedni, hogy az örökös, az örökhagyó miatt, egy életre eladósodjon. Azt lehet elvenni tőle, amit az adós ráhagyott.


Sajnos nagyon nehéz manapság könnyen konkrét válaszokhoz jutni, nekem is egy teljes napomba került, és a sok telefonálás és személyes kérdezések mind sorra buktak meg. Itt álltam késő délután, megannyi emberrel és céggel való beszélgetés után, még mindig konkrétumok nélkül, amikor egy internetes oldalon végső elkeseredésemben megírtam a problémámat egy ügyvédnőnek, aki szinte azonnal válaszolt. Kicsivel később megkerestem a telefonszámát, és nagyon készségésen és kedvesen elmagyarázott nekem mindent, amire egész nap kerestem a választ. A tanácsom az, hogy ne törődjetek bele azonnal, abba, hogy fizetnetek kell. Járjatok utána, kérdezősködjetek, és legyetek résen. A behajtó iroda például a reggeli telefonhívásomra azt felelte, hogy egyetlen embertől is behajthatják az összeget, akár tőlem is, és nem tehetek ellene semmit. Összetörtem, de nem adtam fel. És kifizetődött. Nem egészen 10.000Ft-ot kell befizetnem, ami jóval alacsonyabb összeg az eredetihez képest.


Remélem tudok bárkinek is segíteni ezzel.

Szép napot! :)

2015. aug. 3. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!