Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lekerültem már a KHR listáról?...

Lekerültem már a KHR listáról? OTP felmondta a hitelemet, ami átkerült az OTP Faktoringhoz, itt új megállapodást kötöttünk, amit 1,5 éve rendesen fizetek.

Figyelt kérdés

Most mi a mértvadó, hogy az OTP-nek nem fizettem, vagy hogy a Faktoringnak fizetek?

Mintha hallottam volna olyat, hogy 1 év rendes törlesztés után lekerülök a listáról. De ebben nem vagyok biztos.


Persze tudom, hogy őket kellene megkérdezni, de telefonon úgysem mondanak ilyet, a Faktoringnak nem hogy a városban, de az egész megyében nincs kirendeltsége, és más ügyben írtam nekik egy hónapja, amire még nem reagáltak. Ezért gondoltam, hátha találok itt valakit, akinek van erről információja.


2015. aug. 2. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
bármelyik pénzintézet fiókjában megnézik neked
2015. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de nem ma, és a jövő héten sem lesz időm bankban ücsörögni, ezért kérdeztem meg, van-e valakinek ilyen információja, tapasztalata.
2015. aug. 2. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Én már 3 éve törlesztek rendesen a Faktoringnak, de ugyanúgy aktív KHR listás vagyok.
2015. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nincsenek a KHR-ben lévő emberekről publikus információk a világhálón. Bankban tudod lekérdezni.


Ez van az OTP honlapjá:

Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR)

Az Ön adatai a KHR-be kerülnek, amennyiben a hitel- vagy hiteljellegű

szerződésben vállalt kötelezettségeinek a mindenkori minimálbér összegét

meghaladó mértékben, folyamatosan több mint 90 napon keresztül nem tesz

eleget. Ezt követően a rendszer nyilvántartja a fennálló és a lezárt mulasztásokat.

A KHR nyilvántartása azt is tartalmazni fogja, hogy késedelmes tartozása milyen

módon került lezárásra. A teljesítéssel lezárt késedelmes tartozások a teljesítéstől

számított 1 évig, az adós teljesítése nélkül, a hitelező számára veszteséggel lezárt

késedelmes tartozások a lezárástól számított 5 évig (az eredeti adatátadástól

számítva 10 évig) láthatóak a rendszerben, az ügyfél külön hozzájárulása nélkül

is, majd ezt követően automatikusan törlésre kerülnek.

Annak érdekében, hogy az Ön pontos körülményeinek, lehetőségeinek

ismeretében a legkevésbé hátrányos megoldás valósulhasson meg, keresse fel a

hitelezőjét és tájékozódjon a lehetőségekről!


Az a kérdés tehát, hogy okoztál-e veszteséget az OTP-nek. Ha igen, akkor 5 évig tárolják az adatodat, ha nem, akkor egy évig.

2015. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Majd ha kifizetted!
2015. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ez az utolsó válasz nettó baromság.

abban nem voltam biztos, hány év, bár az egy évet is ott a bankban mondták.

de tuti nem akkor kerülök le róla, ha az egészet visszafizettem.

2015. aug. 2. 14:14
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

miért kerülnél le róla, ha még nem fizetted ki?

pont az a lényege ennek a listának, hogy a bankok lássák, hohy az adósnak milyen hitelei vannak és azokat hogyan törleszti

2015. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

azt nem tudtam, mennyi ideig vagyok rajta.

erre a hosszú válaszban megkaptam a választ, ami valószínű 5 év.

azért kerülnék le róla, mert az eredeti hitelem megszűnt, az otp eladta a tartozásomat a faktoringnak. azaz az otp-nek már nem tartozok semmivel.

a faktoringnak pedig minden hónapban pontosan fizetek, mivel velük egy teljesen új szerződést kötöttem. más határidővel, más törlesztővel, más futamidővel. így ők fel sem tesznek erre a bizonyos listára.

és mivel az eredeti bank felé megszűnt a tartozásom, előbb-utóbb lekerülök a khr listáról.

2015. aug. 2. 15:52
 9/13 anonim ***** válasza:

minden hitel fent van a listán, még a pontosan fizetettek is

ez a lényege a listának

2015. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ezt tudom, csak semmi köze a kérdésemhez
2015. aug. 2. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!