Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az nagy baj, ha IBAN számot...

Az nagy baj, ha IBAN számot adtam meg belföldi (forint) átutaláshoz? Attól még a megfelelő helyre meg fog érkezni a pénz?

Figyelt kérdés
Segítségként az IBAN formátum volt feltüntetve a számlaszám mezőben (netbank), így azt írtam be, s csak később tudtam meg, hogy belföldön a GIRO a használatos.

2015. aug. 4. 13:44
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az IBAN és a GIRO között a HUxx a különbség. A többi szám ugyanaz. Aki utal, az jó eséllyel tudni fogja.
2015. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én utaltam, és a címzett/kedvezményezett számlaszámát írtam IBAN formátumban GIRO helyett.
2015. aug. 4. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Egyrészt szerintem már minden bank elfogadja az IBAN-t, sőt, a belső rendszerben úgy is kezeli minden esetben belföldi utalásnál is. Az én netbankom pl. a 3*8 számjegy beírása után a mezőből kilépve automatikusan IBAN formátumba írja át a számlaszámot minden esetben. Másrészt ha befogadta és teljesítette a bank, akkor minden rendben van, nem veszhet el a pénz az éterben.
2015. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :)
2015. aug. 5. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hogy csináltad? Én úgy tudom, hogy a netbankok BELFÖLDI utalásnál eleve nem is kínálják fel az IBAN-t, egyből a "HU" nélküli számlaszámot kérik, mert a GIRO-hoz csak az kell.
2015. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy írom be a számlaszámot a mezőbe, ahogy csak akarom, nincs sem karakterszám, sem formátum tiltás rajta (tehát pl nem tiltja le a betűket, azt is írhatok bele, nem csak számot). A mezőben pedig segítségként halványszürkével az első karakter beírásáig az IBAN formátum volt megjelenítve háttérként ["HUxx xxxx xxxx ..."].


Egyébként megkaptam a visszaigazolást a kedvezményezettől, hogy megérkezett a pénz a számlájára (2 óra híján 3 nap után), szóval most már nem izgulok emiatt, és köszönöm a válaszokat! :)

2015. aug. 9. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!