Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem ad hitelt a Cetelem...

Miért nem ad hitelt a Cetelem a Media Marktban?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt voltam a M.M.-ban szerettem volna venni egy telefont (60e) 8 havi részletre, de elutasították. Senki nem akarja megmondani miért.


Nettó 200.000 forint nettó jövedelemmel rendelkezem amit bankszámla kivonattal tudok is bizonyítani. Már 1éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. 29 éves vagyok van saját lakaásom amin nincs hitel. AKKOR?


2015. aug. 4. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

gondolom a kizárólagosság miatt


de ne sajnáld, mert a MM egy drága hely, ugyan azt a telefont valószínűleg olcsóbban is megkaphatod

2015. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az ott ülő ügyintézőnek csak annyi jön vissza, hogy elfogadták vagy nem fogadták el. Indoklás nem nagyon. Hogy mi lehet? Pl a munkáltatónak utánanzének, hogy mennyire áll jól. Pl ha (viszonylag) új cég, vagy régóta veszteséges, esetleg volt a közelmúltban tömeges elbocsátás, vagy jelentősen változott a létszám, az rossz pont. És ezek mind nyilvános adatok egy cégről. Esetleg még rossz hírek a cég körül vagy a cég működési területén is elutasítás oka lehet. Amikor egy székesfehérvári multitól tizenpáréve többszáz embert elküldtek, akkor ugyanannak a cégnek egy másik telephelyén (kicsit más termékeket készítettek ott) dolgozóknak sem adtak hitelt a munkáltató miatt. Pedig bőven átleg felett kerestek.
2015. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mert BAR listán vagy.
2015. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk a cég ahol dolgozom 1988 óta 'él és virul' :) ráadásul nagy angol cég aminek több országban is van telephelye annyi, hogy magyar vezetéssel.


Hallottam olyat is, hogy nem adtam meg vezetékes telefonszámot. Ilyenért is elutasíthatják? Az hogy egyedülálló vagyok? Mondjuk providentnél van egy személyi kölcsönöm amiből már csak 20e van vissza az gond lehet még?

2015. aug. 4. 19:29
 5/14 A kérdező kommentje:
20e forintos provident hátralékom miatt lehetnék barlistán????
2015. aug. 4. 19:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Tehát akkor csak van hiteled. Mindig fizetted rendesen? Most nem a "mekkora király internesönel cég tulaja vagyok" vetítésre vagyok kíváncsi. Elég ha egyszer megcsúsztál akkor már BAR listás lehetsz. Ha passzív vagy akkor sem adnak hitelt.
2015. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

khres akkor lesz valaki ha minimálbért meghaladó három hónapja lejárt tartozása van


ne beszéljünk hülyeséget

2015. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
BAR lista nincs. KHR lista van, amin minden hiteled rajta van. Az is amit fizetsz, amit már kifizettél és amin (régóta) lejárt tartozásod van. Amit írsz, az simán lehet az elutasítás oka (inkább ez, mint amit előbb írtam).
2015. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7

Azt írta hogy már csak 20e a tartozása. Az nem azt jelenti hogy nem volt több és hogy mindig rendesen fizette.

2015. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ja igen kicsit elvoltam vele néha csúszva alapjába véve rendesen fizettem(ezért is bar listára lehet kerülni??). 20ezer van még hátra. Mondjuk azt kifizetem pl holnap lekerülök a bar listáról? Vagy ez egy hosszabb procedura.
2015. aug. 4. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!