Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes nagyösszseget (20...

Érdemes nagyösszseget (20 millió Ft körüli értéket) kincstárjegyben tartani?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert ugye ezzel a minimális jegybanki alapkamattal egyszerűen egyik banki lekötés sem tűnik jobbnak, egy ideje van pl az OTP Optima befektetési alap ami valamelyik hónapba jól hoz, de ha kiszámolom 1 évre akkor kemény 1%-os kamat az eredmény.


Foglalkozni ezzel nincs sok időm ezért például az ingatlan vásárlást sem akarom még.


2015. aug. 7. 20:48
 1/6 anonim válasza:
Mit kell ahhoz dolgozni, hogy legyen felesleges 20millióm? Hm..hogy én mindig rossz sorban állok....
2015. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
persze
2015. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1: Többek között az sem árt, ha a rossz sorban állás helyett dolgozik az ember.
2015. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
3-as mire alapozod, hogy nem dolgozom?
2015. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyi időre tudod nélkülözni ezt a pénzt, illetve ez a 20as a vagyonod mekkora része. Szerintem megéri ennek mondjuk a felét állampapírban tartani, abból is inkább a hosszabb lejáratúakban (PMÁK), mivel infláció+3,5% a hozam, ami szerint a jelenlegi kamatkörnyezetben nagyon jó ajánlat. Ha ez a teljes vagyonod, én a helyedben nem tenném az összeset állampapírba, szerintem ekkora összegnél már kell a diverzifikáció. A fenti két kérdés függvényében különböző mértékű likvid, és kevésbé likvid megtakarításokat képeznék. Vehetsz a maradékból mondjuk a kockázattűrő képességednek megfelelő, alacsony költségű befektetési alapot, esetleg tőzsdén kereskedett bef. alapot (etf), ezekből is rengeteg van. Érdemes devizák között is megosztani a befektetésed.


Mivel nincs időd ezzel foglalkozni, lehet nem járnál rosszul, ha a nagy részét beraknád PMÁK-ba, szigorúan államkincstári számlára, TBSZ-re, 5 évre. Arra is figyelj, hogy ne mindet rakd be ilyen időtávra, igényeidtől függően 1-2 milliót tarts féléves kincstárjegyben is, hátha hozzá kell nyúlni a pénzedhez valamiért.

2015. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés utolsó mondatával ellentétben én javasolnám az ingatlant mint befektetést!

Gondolj bele: 20 milliós lakást simán ki tudsz adni 80-100 ezer forintért, és akkor még nem mondtam nagy összeget.

Ha a szerény 80e/hóval számolunk, az ugye 960 ezer forint egy évben, amiből még ha levonjuk az amortizáció költségeit meg az esetleges kiadásokat, amiket tulajdonosként neked kell állni, akkor is olyan összeget kapunk, aminek a közelében sincs semmiféle kincstárjegy vagy befektetési alap.

Kincstárjegyezni/állapapírozni 1-2-5 milliós összeggel érdemes, 20 millióból szerintem lakást kell venni, már csak azért is, mert a közbeni bevételen kívül maga a jószág értéke is csak emelkedhet.

2015. aug. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!