S. O. S valaki segítsen?!

Figyelt kérdés

15,5 éves vagyok. Jelenleg Budapesten élek, most fogok elköltőzni Debrecenbe. Kapok természetesen családi pótlékot, és gyerektartást.

Anyuval nagyon megromlott a kapcsolatom.

Mehteheeti, hogy egyetlen forintot se küldjön nekem, csak a kollégiumot fizesse, teljes ellátással?

Amúgy a debeceni Vegyipari szakközépiskolába készülök(-+matek szakra-).

A nyári munka miatt van OTP-s bankkártyám.

A Magyar Államkincstárnál lehet a családot, a nyugdíjfolyosítónál a gyerektartást átutaltatni, ha jól tudom.

De ha ő nem akarja én viszont Elmegyek, és nem is nagyon járok fel Budapestre akkor ezt megteheti, vagy van valamilyen hivatalos szerv aki ennek elébe tud állni. Vagy ha esetleg valaki tud segíteni az írjon privátba, kifizetem, csak ne kelljen már csórón tanulnom még anyu élősködik (legtöbbször el is issza) a pénzt...

Amúgy nem értem mi a baja velem, készülök az országos Irinyi Jáns kémiaversenyre, nincs semmi szemvedélyem, és a baráti köröm is full normális.

Nem stréber, de jó tanuló, stb..

Értelmes válaszokat előre is köszönöm, és nagyon várom!



2015. aug. 9. 15:41
 1/3 A kérdező kommentje:
A gyerektartás+családi összege: 41000.-
2015. aug. 9. 15:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagy 18 éves, így ő a törvényes képviselőd. Így az utánad kapott pénzzel ő rendelkezik.


ÉS sajnos megteheti. Feljelentheted a gyámügynél, viszont az komoly változásokat hozhat.


Vannak családsegítő központok. Menj be, ott adnak ingyen jogi tanácsot.


Kitartás!

2015. aug. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper, azért Köszi....
2015. aug. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!