Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a nagymamám a kedvezményeze...

Ha a nagymamám a kedvezményezett erste lakástakaréknál, odaadják nekem az eredeti pénzt bármikor nagymamám nélkül, ha lemondok a 30 % kamatról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van erste-s lakástakarékom, fizetem havonta rendesen, de mivel kiderült, hogy a szüleim megtettek kedvezményezettnek egy másik banknál, nekem meg meg kellett tennem a nagymamám kedvezményezettnek. A kérdésem az, hogy ha bemegyek a bankba és ki akarom venni magát a tőkét, amit anno beraktam, s tudomásul veszem, hogy elesem a 30 %-os kamattól, odaadják nekem úgy, hogy a nagymamám a kedvezményezett? Nem akarok a nagymamámmal érintkezni.. Vagy ez csak akkor lényeg, hogy ő a kedvezményezett, ha letelik a 4 év és szeretném a 30 %-os kamatot? Köszi a válaszokat!!

#lakástakarék #lakástakarék kedvezményezettje
2015. aug. 9. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
változtasd meg a kedvezményezettet, jogod van hozzá
2015. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
amúgy remélem tisztában vagy vele, hogyha van kedvezményezett a lakástakarékodon, akkor nem magadnak gyűjtögeted a pnzt
2015. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogyne, én meg majd bemegyek és mondjuk a te számládról veszem fel a pénzt.
2015. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kinek gyűjtöm a pénzt, tisztában vagyok vele. Megváltoztatáshoz kell a nagymamám... Ezt akarom kikerülni még olyan áron is, hogy elesem a kamattól, ami, tudom, jó sok pénz. Ezért kérdeztem, de érdemi választ még nem kaptam...
2015. aug. 9. 22:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval a nagymamámé az egész? Hiába mondok le a 30 %-os kamatról, az alaptőke is neki jár?
2015. aug. 9. 22:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Amíg a megtakarítási idő tart, a szerződőnek van joga módosítani a szerződést (rendelkezési jog) és akár meg is szüntetheti a szerződést és felveheti a pénzt. Ehhez nem kell a kedvezményezett hozzájárulása, mint ahogy ahhoz sem kellett anno, amikor megjelölted a nagymamádat kedvezményezettnek.

Ha már lejár a szerződés, csak onnantól lesz a pénz a kedvezményezetté, aki viszont nyilatkozhat úgy, hogy másra engedményezi a kedvezményezetti jogot.

Ha van még olyan közeli hozzátartozód, akinek nincs lakáskasszája, rá is átmódosíthatod a kedvezményezetti jogot, de most is felveheted a pénzt állami támogatás nélkül.

2015. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A számla szerződője te vagy, a kedvezményezettet bármikor módosíthatod, ahhoz a nagymamádra nincs szükség, hiszen nincs beleszólása. A kedvezményezettet bőven ráérsz akár módosítani, akár törölni akkor, amikor kiutalásba kerül a számla.

Csak a fogalmak tisztázása érdemben: A 30% nem kamat, hanem évente jóváírt állami támogatás.

Ha erről le akarsz mondani és fel akarod venni az eddig befizetett pénzeket, erre van mód, csak nem biztos, hogy a legokosabb döntés. Pláne, ha esetleg még akciósan is nyitottad a számlát.

2015. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem és köszi. Én már amúgy magamat akartam megtenni kedvezményezettnek, de nagymamám adószáma nélkül nem lehetett...
2015. aug. 19. 22:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mi köze ehhez a nagymamád adószámának.
2015. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
pláne hogy nem is lehet adószáma a nagyinak, hacsak nem egyéni vállalkozó, max adóazonosító jele
2015. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!