Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az autót elveszi a bank, akkor EUROTAX alapján számol és viszonylag korrekt árat kapsz érte, ha a lakásod veszik el, akkor majd fele annyiért értékesítik mint amennyi a piaci ára?

Figyelt kérdés
Én ezeket halottam és tapasztaltam, de ha tévedek, annak csak örülni fogok!

2015. aug. 10. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Mert autot sokkal konnyebb eladni, ès persze mutyi van...
2015. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Autók ára sokkal konkrétabban meghatározható, mert tömeggyártásban készül ugyanaz. Bár használat után már akadnak különbségek , még így is könnyebb számolást tesz lehetővé.

Illetve néhány kivételtől eltekintve(veterán stb) mindig egyértelmű,hogy az idő múlásával csökken az érték.


Lakásárak nagyobb mértékben változnak, idő múlásával nőhet, vagy csökkenhet is az ár.

Illetve kevésbé hasonlítanak egymásra a lakások, mert bár lehet ugyanaz az alaprajz , de sok külső tényező is számít.

Az aktuális piaci ár kevésbé egyértelmű, és mindkét irányba változhat.


A tulajdonos sokszor a múltbéli piaci ár miatt túlértékeli.

Persze így is gyakran előfordul,hogy valóban nagyon kedvezőtlen áron árvereznek el nagy alapterületű ingatlant. Mivel azoknak kisebb a piaca, kereslet is nagyon változó.

2015. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azt értem, hogy nehezebb meghatározni egy ingatlan értékét, de itt irreálisan alacsony vételárról beszélünk.

Gondolom gyorsan akarják értékesíteni, de akkor is gyorsan el lehet adni, ha a piaci érték vagy az értékbecslő által meghatározott ár alatt 10-20% -al kevesebbért menne el.

2015. aug. 10. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha az autódat elviszi a bank, akkor nemhogy "korrekt árat", de semmit nem kapsz érte. Ilyenkor az autót elárverezik, majd a befolyó pénz és a fennálló tartozásod különbségét leverik rajtad - ha mást nem, letiltják a jövedelmedből.


Ha láttál már banki visszabett autókat, láthattad, hogy jellemzően az EUROTAX értékkel sem jár jól az adós, mert ezek jellemzően lepuszított, lelakott, szétgyötört auók, amiknek az értéke kalkulátorral számolva is igen csekély.

2015. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A bank nem hülye, alapból úgy határozza meg az ingatlan értékét, hogy a piaci árának 50-60%-át veszik csak figyelembe. Tehát ha véletlenül nem fizetsz és árverésre kerül a sor, reálisan ekkora értékkel számol a bank, ugyanis ingatlant sokkal kevesebbet vesznek, mint autót, nehezebben tehető pénzzé. Sokkal kockázatosabb, mint az autó eladása mivel sokkal több paramétere van, ami nem forintosítható megbízhatóan.
2015. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, viszont ha marad tartozása az adósnak, mert a tőketartozás több volt mint amennyiért eladták az ingatlant, akkor a banknak marad kintlévősége, ami neki se jó, mert az több év, mire visszajön neki.

Oké, legyen kevesebb a piaci értéknél csak na ennyivel, mint amit írsz.

2015. aug. 11. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!