Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi utaláshoz mi szükséges?

Külföldi utaláshoz mi szükséges?

Figyelt kérdés

OTP-s számlámról szeretnék utalni/befizetni egy holland bankszámlaszámra.

Van IBAN számon, kedvezményezett név, tudom a bank nevét és egy oldal* segítségével van SWIFT/BIC kódom is (azt mondták a swift ugyan az mint a bic. egy oldal meg Hollandia swift kódjaihoz, bankon belül is vagy öt különbözőt mutat...nem értem. több swift kód is van, de bic csak egy és ez az egy bic kód is jó, olyan mint a swift?)


A papír amit adtak, az kéri a kedvezményezett címét és a kedvezményezett bankjának a címét is.

Viszont, úgy hallottam, hogy a címek tudta nélkül is lehet utalni. Ez igaz?

Szóval, ha kitöltöm a papírt, kitöltök rajta mindent, csak a kedvezményezett címeket hagyom ki, attól még tudják utalni, nem?



2015. aug. 14. 17:07
 1/2 A kérdező kommentje:
2015. aug. 14. 17:23
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem gond ha nem töltöd ki a címeket.
2015. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!