Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi az elévülés ideje, ha...

Mennyi az elévülés ideje, ha tévesen számoltak fel számlavezetési díjat az OTP-nél és azt visszakövetelném?

Figyelt kérdés
Persze, álmodik a nyomor... :D a helyzet az, hogy pár éve junior számlát nyitottam náluk 16-24 éves korig, most vagyok 22. Azzal csábítottak, hogy ingyenes lesz a számlavezetési díj, de soha nem volt az, legalább is nálam. 143 Ft-ot fizetek ilyen jogcímen havonta. Most az egyszer lenne valami dolgom az egyik fiókjukban, így rákérdeznék arra is, hogy hogy is van ez. Mire számíthatok? Lehetséges, hogy tévedés történt valamelyik fél részéről? Ha úgy gondoljátok, igen, légyszi, hivatkozzatok jogszabályokra, nyilatkozatokra, kutya fülére, mindent elolvasnék. Köszönöm :)
2015. aug. 14. 22:34
 1/3 evimeri ***** válasza:
Szia! Sajnos ezeknek nincs elévülési ideje. Vagy kifizeted nekik a tartozást vagy életed végéig kamatozni fog. Én már jártam úgy, hogy a tartozásomat egy összegben fizettem vissza a banknak, ők tévedésből kevesebbet számoltak. Pár hónap múlva jött egy levél, hogy x összegű tartozásom van. Jeleztem feléjük, hogy nem vagyok hajlandó az ők hibájuk miatt még mindig fizetni a PSZF-nek is írtam. Végül mégis nekem kellett fizetnem mert nincs elévülés és csak kamatozott volna. Jól ki van ez találva. Egy bankkal szemben sohasem lehet igazad.
2015. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs szerintem elévülési idő. Reklamáld meg a dolgot, ha igazad van, és a szerződésben, hirdetményben is nulla forint állt, jó eséllyel visszakapod a pénzt a számlanyitásig visszamenőleg. Nem hinném, hogy sz...rakodni fognak, ha igazad van, pár napig viszont eltarthat, mire kivizsgálják az ügyet (egy-két hét pl.).
2015. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. aug. 23. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!