Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy banki hitel mikor évül el?

Egy banki hitel mikor évül el?

Figyelt kérdés
Nem fizettem nem szép dolog, de most csúnyán sokat akar a végre hajtó,viszont elévült elméletileg a tartozás a kérdés pedig: Mikor kezdődik az 5 éves elévülési idő a pénzfelvétel napjától vagy az utolsó még fizetett törlesztő részlet egyenlítésétől, esetleg egyéb időpontól?

2015. jún. 20. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Banki hitel nem évül el! Honnan vetted?
2015. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Honnan veszed ezt első, hogy nem évülhet el? De igen, elévülhet!

Viszont ha már bírósági végrehajtónál van, akkor elkéstél az elévülésre hivatkozással.

2015. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg 5 év az elévülési idő. Ami azt jelenti,hogy X időtől kezdve ha 5 évig semmilyen formában nem értesítenek,nem követelnek akkor 5 év lejárta után elévül,és később nem követelhető a tartozás összege.

Ha hívtak, és felvetted, vagy levelet átvetted, sms, onnan újra indul az 5 év.

2015. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

" 5 éves elévülési idő a pénzfelvétel napjától "


Gondold már át logikusan. Aki 20 évre vesz fel hitelt, szerinted miért fizeti végig, ha 5 év után elévül?


[link]

2015. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

"Nem fizettem nem szép dolog, de most csúnyán sokat akar a végre hajtó"


Csak magaddal toltál ki, ugyanúgy vissza kell fizetni de most már a végrehajtó költségei és a késedelmi kamatok is rajta vannak.

2015. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Soha.
2015. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
ez már cumi...
2015. jún. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van ismerősöm aki 300.000 ft hitelt vett fel a végrehajtó 1.400.000-et akart behajtani viszont ő jogi útra ment és most csak 600000-et kell fizetnie

Szerintem ez így reális.

2015. jún. 21. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, mint amit az egyik hozzászóló is írt, most cumizni fogsz ;)
2015. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az sem szép dolog amit a bankok tettek az emberekkel, úgyhogy egálban vagytok. Ezt rajtam kívül talán más elfelejtette? Az elévülési idő talán inkább az első fizetési felszólítás kiküldésének időpontjától esedékes. Addig nincs mitől félned amíg semmi sincs a neveden, folyószámlát meg ne nyiss. A semmiből nincs mit elvenni.
2015. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!