Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok pénzt átutalni...

Soshy kérdése:

Hogyan tudok pénzt átutalni gyűjtőszámlára, később a Neptunba?

Figyelt kérdés
A kollégiumba felvételt nyertem , ám be kell még fizessek 600 forintot. Kaptam egy levelet, amin írja, hogy először gyűjtőszámlára kell átutaljam a pénzt, és aztán onnan a Neptunba. A fő kérdés az lenne, hogy hogyan tudom átutalni először a gyűjtőszámlára, aztán meg persze a későbbiekben is segítségre szorulok. Jah, és külföldről akarom átutalni a pénzt, Erdélyből.

2015. aug. 18. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az egyetemed tanulmány hivatalának honlapján minden bizonnyal találsz részletes útmutatást.

(Ha nem, akkor esetleg írd meg, melyik egyetemről van szó.)

2015. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Közben privát üzenetben megkaptam, hogy Debreceni egyetemről van szó.

Én éppen nem oda járok, de lássuk, mit ad ki a Google a debreceni egyetem gyűjtőszámla szavakra....


[link]


Az oldalon le van írva, hogy hova kell utalni a pénzt. Mivel te külföldi vagy az IBAN formátumú számlaszámra és a SWIFT kódra is szükséged lesz a számlavezető bank és a számla neve mellett.

Ezeket kell megadnod átutaláskor a saját bankodnak, továbbá még az utalás közleményébe be kell írni a neptun kódod és a neved a megadott formátumban:

"NK-Neptun kód formátumban, valamint a hallgató nevét! (példa: NK-AB1234 Vezetéknév Keresztnév)."


Ha átutaltad a pénzt, akkor kb 1 hét múlva fogsz róla kapni értedítést neptunban. (Eleve 2-3 nap a feldolgozási idő, de mivel külföldről utalsz, ez valószínűleg több lesz.) Ekkor ha belépsz a neptunba, a pénzügyek -> befizetés menüpontban fogod látni, hogy a "Gyűjtőszámla egyenleg"-nél megjelenik az adott összeg. Az alul lévő "Befizetendő kiírt tételek" szekcióban tudod majd az adott tételt befizetni. (Kipipálod a négyzetet a tétel mellett, majd alul rákattintasz a befizet gombra).



Még egyszer: utalásnál el ne felejtsd beírni a közleménybe a kért adatokat, a megadott formátumban!

2015. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én ezt értem :) de a gyűjtőszámlával van a gond! Úgy értem, hogy nem tudom, hogy hogyan kell a gyűjtőszámlára utaljam a pénzt. Az Otp-nál van Junior bankszámlám. És valami link kellene, ahol tudom az átutalást. Mert amiket én kerestem, ott csak belföldiek számára találtam átutalási lehetőséget, külföldi részről átutalást nem találtam.
2015. aug. 18. 17:34
 4/13 anonim ***** válasza:

Na most ha jól értem, pusztán azt nem tudod, hogy román bankszámláról egyáltalán hogy lehet magyarra utalni.


Ha van internetbankod ( OTP Direkt), akkor ott az átutalások -> deviza átutalás menüpontban tudsz magyar számlára átutalni.

Ha nincs internetbankod, akkor pedig személyesen be kell fáradnod egy bankfiókba.

2015. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
[link] szóval akkor itt?
2015. aug. 18. 18:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Ott, csak nem demó üzemmódban. És ha a romániai OTP-nél van számlád, akkor valószínűleg náluk is kell belépned (.ro és nem .hu weboldalon)
2015. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A magyar OTP-nál vagyok...és hol van akkor egy oylan link, ami nem demo? :)
2015. aug. 18. 19:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Most akkor a "magyar OTP-nél vagy", vagy "külföldről akarod átutalni a pénzt"? Én eddig azt hittem, a romániai OTP-nél van számlád.


Ha magyar OTP-nél vagy, akkor ez egy sima belföldi forint átutalás (nem pedig deviza, ahogy előbb mondtam.).


Ha kötöttél szerződést internetbankra (OTP Direkt-re), akkor itt tudsz belépni:

[link]

2015. aug. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt én is láttam, de az a baj, hogy az én szerződésemen nincs azonosító. Gondolom mert OTP Junior-t csináltam, vagy nem tudom :/ A szerződésemen csak számlaszám, IBAN-szám és BIC-kód van.
2015. aug. 19. 11:51
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogy kicsit jobban értsük egymást :) Szóval, Erdélyben élek, most is itt vagyok jelenleg, de Debrecenben, az OTP-nál nyitottam bankszámlát, mivel szeptember 7-től ide fogok járni egyetemre.
2015. aug. 19. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!