Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A booking.com-on lemondtam...

A booking.com-on lemondtam egy foglalásom és kiírták, hogy 180 euro a lemondási díj, de a kártyámon nincs fedezet. Ebben az esetben hogy fizettetik ki velem a lemondási díjat? Időnként megpróbálják megterhelni a kártyát v. perelnek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 03:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már kifizetted a foglalást korábban? Mert ha igen, abból levonják, és a maradékot küldik vissza. Ha még nem, akkor gondokom a kártyaszámod sem adtad meg. Amúgy egyelőre azon gondolkodok hogy mi ez a balfalság? Írnál részleteket?
2015. aug. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első, a booking így működik. Foglaláskor nem kell fizetni, csak amikor a szállodába megérkezel, viszont biztosítéknak meg kell adnod a kártyád adatait. Attól függően, hogy mikor mondod vissza a szállást (általában az utolsó 48 óráig ingyenesen, de vannak ennél kedvezőtlenebb feltételekkel fent levő szállodák is), az összeg egy részét vagy egészét a lemondás ellenére ki kell fizetni. Hogy ezt a jogukat egyáltalán megpróbálják-e érvényesíteni, az a szállodától függ. Én mondtam már le utolsó pillanatban, mert éjjel 1 volt, és még mindig nem találtuk meg a tranzitszállást, felhívtam őket, elmagyaráztam a helyzetet, megértőek voltak, és szó sem esett a lemondási díjról. Ismerek olyanokat is, akik a másik oldalon vannak, panziójuk van, és a bookingon is adnak ki szobákat, tőlük tudom, hogy elég bosszúsak a szállásadók a feltételek miatt, amit a booking szab nekik, mert gyakorlatilag tehetetlenek, ha az utolsó pillanatban lemondja a vendég. Kevés vendég van, aki nem tünteti el a kártyájáról az utolsó fillért is a lemondás előtt, perelni meg nyilván nem fognak, sem idejük, sem energiájuk nincs bíróságra rohangálni.
2015. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. te még sose foglaltal bookingon ugye? Foglalasnal kell adni kartya szamot de penzt nem von le rögtön, sőt lehet hogy semmit mert kp-ban helyben fizetsz.

De fenntartjak a jogot, hogy meg nem jelenés esetén beterheljék. Viszont azt nem tudom mi van ha nincs fedezet.

2015. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

" Kevés vendég van, aki nem tünteti el

a kártyájáról az utolsó fillért is a

lemondás előtt,"


Vagy eppen eleve kamu szamot ad meg. Én pl hamarosan lejaro, nulla egyenlegu webkartya szamot adtam meg. Hiaba terhelték volna, bár én megjelentem és helyben fizettem.

2015. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem foglaltam még a booking.com-on, most szembesültem először a feltételekkel hogy ti leírtátok, és igazából eléggé felháborítónak találom. Bár lassan már kezdek hozzászokni, nővérem barátja Bécsben foglalt szállást, előre ki is fizette, de a gép késett, így csak hajnalban ért a szállodához ahol azzal szembesült hogy kiadták a szobáját, és a pénzt sem fizetik vissza.


A szállodák egyébként általában túlfoglaltatják magukat pont azért mert van aki utolsó pillanatban lemondja a foglalást

2015. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A bécsi utasnak: ha kártyával fizetett, azonnal kell kérni a banknál egy charge backet, és felnyomni a szállodát a kártyatársaságnál.
2015. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

attól, hogy nincs a bankszámlán pénz, még meg tudják terhelni.

olyan bankszámla is le tud menni mínuszba, amelyiknek nincs folyószámla-hitele.

én leveszem a fizut automatából, utána a bank megpróbálja levonni a hitelemet, amit már nem tud miből, aztán hó végén még ráterheli a havi számlavezetési díjat.

így mínuszban vagyok, de nincs belőle baj, megjön a következő fizu, és egyből lekapja, így a hitel tulajdonképpen mindig 2 hetes csúszással van kifizetve. ennyi belefér.

szóval ráterhelhetnek neked 180 eurot, aztán majd pislogsz, ha legközeebb érkezik 100 ezer forintod, de csak a feléhez férsz hozzá.

2015. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
4 nappal előtte mondtam le a foglalást, és nem azon aggódtam, hogy nem lesz szállásom, mert foglaltam egy jobbat helyette. Amúgy meg én is egy hamarosan lejáró, nulla egyenlegű valós webkártya számot adtam meg, amihez külön webkártya számla tartozik, amire aztán tutira nem rak senki 100.000 HUF-ot ;) Arra irányul a kérdés, hogy egy apartman, ahol még POS terminál sincs, vajon elkezd-e szívózni(=megpróbálják-e behajtani a pénzt)? (irkálni a kártyagyártónak, hogy megtudja melyik banknak gyártották le a kártyát, aztán a banknak írni, hogy adják ki a nevem/címem, hiszen egy e-mail címet mégsem perelhetnek be.)
2015. aug. 19. 12:03
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

" attól, hogy nincs a bankszámlán

pénz, még meg tudják terhelni."


Nem, nem tudjak. Ez kartyas vasarlas, nem szamlavezetesi dij...

2015. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Többen is írjátok, hogy webkártyát adtatok meg.

Most foglaltam a bookingon, valós számla valós webkártyájának adatait adtam meg és nekem nem fogadta el :-(

Lehet, hogy ez megváltozott azóta vagy én csináltam rosszul valamit?

2016. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!