Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nettó 240 000 Ft-os fizetés...

Nettó 240 000 Ft-os fizetés mellé maximum mekkora személyi hitelt (fedezet nélkül) kaphatok?

Figyelt kérdés

- nem vagyok BAR listás

- van egy amexem (közel 1 M) amit adósságrendezővel kiváltanék, és mellé szeretnék felvenni 1M-t

- 5 éves munkaviszonyom van



2015. ápr. 1. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egyszerűbb lenne felvenni egy 2 millió forintos személyi kölcsönt, amiből tudnád rendezni az 1 milliós fennállódat... A 240e-s nettóra szerintem kapsz is annyit. De azért ez több dologtól is függ.
2015. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló tanácsa teljes mértékben hibás, mert arra biztosan nem lesz lehetőséged, hogy 2M Ft személyi kölcsönt igényelj egy már teljesen kimerített hitelkártya mellé.


Abban tudok neked segíteni, hogy megmutatom, hogyan gondolkodik egy hitelbíráló:


Adott egy 5 éve dolgozó személy 240E nettó bérrel, ami pozitív hitelbírálati szempontból, de kimerítette az 1M Ft-os Hitelkártyáját, aminek alapvetően két oka lehet:

Nincs tisztában a termék működésével és a brutálisan magas kamataival, vagy súlyos anyagi gondja van/volt. Mindkettő negatívan hat egy hiteligénylésre még akkor is, ha hitelkiváltásról van szó. A további 1M Ft hitel igénylése nem túl bölcs döntés, igen nagy a valószínűsége az elutasításnak.

2015. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan 240-es nettóval több helyen próbáltam meg személyi hitelt felvenni. Friss történet, most januári.

De lehet, hogy már november-decemberben érdeklődtem, nem tudom pontosan.

Nekem egy 600 ezres személyi hitelem volt, amit ebből az újból akartam kifizetni, úgy, hogy mellette maradjon is.

Én sem vagyok KHR-es. Munkaviszonyom 2011 óta állandó.

Cofidisnek van a legjobb ajánlata, azzal kezdtem.

Ugye őket csak telefonon lehet elérni, kértem az előzetes bírálatot, megbeszéltük az időpontot, másnap délelőtt ők hívnak. Szerinted hívtak? NApokig semmi. Majd én hívtam fel őket, hogy vmi meg volt beszélve...

Elnézést kértek, majd felvették az adataimat, hogy azok alapján megtörténjen az előzetes bírálat. 2-3 napon belül hívnak... Egy hétig semmi, megint én hívtam fel őket, hogy mi van már. Ja, bocsi, nem kapod meg, indok nincs. De nem bírnának szólni. Kb. semmit nem tartanak be abból, amit ígérnek. Ennyit a Cofidisről. Egy indokot azért meghallgattam volna.

Erste, számlavezető bankom. A személyi hitel is náluk van, így ha adnak egy nagyobbat, abból levonhatták volna az előzőt, és csak a különbözetet adják ide. Így is indítottuk a kérelmet, a hölgy kedves és segítőkész volt, de nem ő dönt, hanem a központ. Itt legalább értesítettek, hogy el lettem utasítva, de az ügyintéző nem tudta megmondani, mi ennek az oka. Sajnálja, ez van.

Ja, azt nem említettem, hogy 1 millióval próbálkoztam.

Végül az orosz Sberbank volt az, amelyik adott 1,1-et, elég ismeretlen, de utánanéztem, elég komoly bank, attól, hogy nincs minden sarkon egy fiókjuk, még többet ér a nevük a világon, mint egy erste, raiffeisen, otp, stb banknak.

Először ők is úgy kezdték, hogy átutalták a meglévő személyi hitelem összegét, hogy abból végtörlesszek, vigyek egy igaziolást, utána megkapom a többit. Megyek be pár nap múlva, személyi hitel kifizetve, de most másik ügyintézőhöz klerültem, ő nem is értette, miért kellett ezt így, neki nem kell az igazolás, a hitelt megkaptam, a pénzemmel azt csinálok, amit akarok. Igazolás nélkül átutalták a maradék összeget.

Pár nappal ezután épp olvastam egy cikket a jelenleg elérhető hitelekről, és melyik bank áll az élen, mint legkedvezőbb feltételekkel szeméyli hitelét adó bank? A Sberbank. :)

2015. ápr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mit gondollok, egy 100 000-es jövedelemmel rendelkező adóstárs javítaná annyira az esélyeimet, hogy megkapjam az 1+1M-t? (aláírom, nem jó döntés a +1 M, de nincs túl sok választás jelenleg) ?
2015. ápr. 2. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy internetes fórumon "távgyógyítani", ezt ne várd el. Azt javaslom, keress egy hozzáértő, profi hiteltanácsadót, aki foglalkozik személyi kölcsönökkel és tud segíteni.

Én pl csak jelzáloghitelekkel foglalkozom, de vannak, akik személyi kölcsön kapcsán is tudnak tanácsot adni.

2015. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!