Ha nem kérte a rendszer utalás indításánál az ID kódot akkor elveszik a pénzem?

Figyelt kérdés
Internetes munkával keresett pénzem kifizetése aktuálissá vált, ezért nyitottam paypal számlát mert csak ezen keresztül kaphatom meg a keresett összeget. A kifizetés elindításához meg kellett adnom a paypal számlaszámot de ezen kívül semmilyen más azonosítót nem kértek. Több helyen olvastam hogy az ID kód is szükséges a beazonosításhoz amit a közlemény rovatba kellett volna beírni de tőlem a rendszer csak a számlaszámot kérte, nem volt semmilyen közlemény rovat ahova ezt beírhattam volna. Meg fogom így is kapni a pénzt?

2015. aug. 19. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

"A kifizetés elindításához meg kellett adnom a paypal számlaszámot"


Nincs olyan, hogy Paypal számlaszám. A Paypal rendszerén belül az email címeddel azonosítanak, tehát ha valaki pénzt küld neked, akkor az emailcímedet adja meg mint címzettet.


"Több helyen olvastam hogy az ID kód is szükséges a beazonosításhoz amit a közlemény rovatba kellett volna beírni"


Igen, olvashattál ilyet, de teljesen más szövegkörnyezetben. Ugyanis ez a "tranfer ID" abban az esetben kell ha banki átutalással töltöd fel a Paypal számládat. Az ID hiányában a pénz nem érkezik meg. De ennek semmi ahhoz, hogy téged kifizessen az a bizonyos oldal.


Tehát amennyiben valóban kifizetned téged, és nem kamu, akkor az emailcímed megadásával azonnal el tudnák neked a pénzt, nincs semmiféle átfutási idő. Ha a pénzt nem kaptad meg, akkor el sem küldték. Ha megkapod, akkor pedig ki tudod utalni a saját bankszámládra (withdraw) De itt még nem tartasz, ha jól látom.

2015. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, hogy egy másik ember a PayPalon belül neked pénzt tudjon átküldeni, ahhoz a saját PayPalos email címed kell megadni.


Az Transfer ID akkor kell, ha te a ->saját<- bankszámládról, belföldi ->banki átutalással<- töltöd fel a ->saját<- PayPal egyenleged. ( Ekkor még nem küldted el másnak, csak a bankszámládról átkerül a pénz a PayPal egyenlegedre, hogy másnak tovább tudd küldeni, vagy tudj vele fizetni, ha nem bankkártyával akarsz.)

2015. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!