Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit vihet el a végrehajtó, ha...

Tündi26 kérdése:

Mit vihet el a végrehajtó, ha olyan lakásban élek ami nem az én nevemen van (édesapám nevén)?

Figyelt kérdés
Diákhitel tartozás miatt az ügyem már a NAV-nál van. A napokban kerestek fel a végrehajtók édesapám házánál, de az unokaöcsém közölte velük,hogy már nem élek ott. Ahol most lakom az a ház is édesapám nevén van, a párom és én most jelentkeztünk át ide állandó lakcímre. Nincs semmi a nevemen, vagyonnal nem rendelkezem, másfél éve aktív munkakeresőként vagyok regisztrálva, az egyetlen jövedelmem az FHT amit a helyi hivataltól kapok. Eddig homokba dugtam a fejem, nem foglalkoztam vele,de most hogy terhes lettem félek,hogy elvihetnek a házból bármit amit akarnak. Kihez forduljak ez ügyben? Írjak a diákhitelnek,hogy adjanak részletfizetési engedményt? Vagy a NAV-hoz kell bemennem? Kérem az írjon csak aki építő-segítő kritikával tud tanácsot adni! Köszönöm

2015. aug. 25. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Van egy olyan érzésem, hogy az építő-segítő kritika meghallgatásán te már rég túl vagy. A tartozás a legkisebb probléma abban, amiket leírtál.
2015. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Hú Tündi, nincs semmid, üldöz a végrehajtó és mindezek tetejébe még egy gyereket is bevállalsz? Nem semmi.


Érdemes lenne tájékozódnod az ügyedről, akár a NAV-nál, akár a diákhitel központnál, hogy merre indulj. Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy ha ez magadtól is eszedbe jutott, miért ide irkálsz.

2015. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
#2: Szerintem ha már a behajtónál van az ügy, akkor késő a diákhitelnél kérdezősködni. A tartozásra történő gyerekvállalás nálam is kiütötte a biztosítékot.
2015. aug. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Próbálj a végrehajtóval egyezkedni. keresd meg az irodáját és menj be személyesen lehetőleg. De fizetni mindeképpen kell valamennyit havonta. A behajtócégekkel csak az a baj, hogy Mo-n bármit megtehetnek. Fenyegethetnek stb. Bár ők én úgy tudom elvinni nem vihetnek el semmit. De ha már birósági végrehajtóhoz kerül az már igen. Viszont még azzal is lehet egyezkedni. ne hagyd annyiba az a lényeg és valahogy próbálj pénzt szerezni és fizetni ahogy megállapodtok. Még az utolsó előtti percben is lehet mit tenni. De ne add fel! Bár a terhességednek nem hiányzik ez az ideg, de muszáj lesz végigcsinálnod. Próbálj jógázni bármi, nehogy a baba szenvedje kárát a dolgoknak.

Az a baj, hogyha nem intézkedsz előbb vagy utóbb oda jut az ügy, hogy le fogják tiltani a jövedelmed. Illetve ha úgy gondolják a birósági végrehajtók már mehetnek foglalni. Ezt nem tudom mitől függ melyikkel élnek.

Ha a levonás mellett, azt nem tudom hogy pl a gyesből lehet e vonni, meg a csp-ből. De a gyedből szerintem simán (nem tudom volt e előtte elég mviszonyod stb.). Valamint ha bárhova elmész dolgozni mindenhol megtalálnak és még le is égetnek a mhelyeden (bár jogosan) és még rátesznek egy rakat költséget, soha nem lesz vége.

Tehát érdeklődj, intézkedj de sürgősen! Ne add fel! esetleg nem tudom hogy a diákhitel esetében szerepel e még náluk a hiteled vagy már teljesen kiadták behajtónak! Azokat is hivd fel és addig ne tedd le amig meg nem tudod, hogy mi a helyzet. Légy határozott, persze udvarias, de ne hagyd magad lerázni. Meg kell ezt a helyzetet oldani, minél előbb. Nem lesz könnyü és kellemes, de sok-sok idő alatt ki lehet belőle jönni nagyon-nagyon lassan. Ha a megállapodásban foglaltak szerint rendszeresen fizetsz!

Ja és ha menet közben bármilyen tulajdonra szert teszel azonnal megterhelik, vagy rosszabb.

Tehát jobb azonnal elkezdeni intézni!

Egyre figyelj, hogy a behajtó cégnek ne hagyd hogy megfélemlitsenek, hogy megvernek, betörnek stb. mert sajnos erre is volt példa. Kérdem én, hogy az állam ezt miért engedi? Bár tudom, mert benne vannak.?

Ajánlom a következő oldalt [link]

Hátha ők is tudnak tanácsot adni!

De hidd el az egyetlen megoldás ha elkezded intézni! és valahogy megállapodni egy összegben és azt ha az ég a földdel összeér akkor is fizetni. Akkor talán van remény.

Remélem megoldódik a helyzetetek!!!

Majd irj, hogy mit intéztél! Ne add fel! Bármilyen nehéz!

2015. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sincs semmi a nevemen ,még egy szék sem és így hál istennek nem tudnak mit csinálni , egyenlőre !!

De amint visszamegyek dolgozni lekapják lehet a felét is a fizumnak hogy rohadnának meg!!

2016. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!