Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Annak, akinek nincs rendszeres...

Annak, akinek nincs rendszeres jövedelme, nem kaphat ingyenes készpénzfelvételt?

Figyelt kérdés
Az anyukám egyéni vállalkozó, és a lakossági folyószámlája kapcsán szeretett volna ingyenes készpénzfelvételről nyilatkozni. Arról tájékoztatták, hogy mivel nem rendszeres a jövedelme, rá nem vonatkozik a havi 2x, maximum 150.000 Ft-ig terjedő ingyenes készpénzfelvétel ATM-ből. Sehol nem találtam erre vonatkozó szabályt. Valaki tud erről valamit? Köszönöm a segítségeteket.

2015. aug. 27. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ilyen nincs!


Nekem is olyan számlán van az ingyenes kp felvétel, amire havi átlagban 0 forint érkezik (meg akarom szüntetni, és így a legolcsóbb kivenni róla a pénzt :))



Az ingyenes kp felvételnél az alábbi feltételeknek kell megfelelni:

- magyarországi lakcím vagy tartózkodási cím

- betöltött 16 éves életkor

- csak ATM-re vonatkozik

- egyetlen számlán lehet élő nyilatkozatod


(a többit jól írtad, hogy havi maximum 2 alkalommal, és összesen maximum 150 ezer lehet az felvett összeg)

2015. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Édesanyámat akkor félretájékoztatták.
2015. aug. 27. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Már eleve furcsállom az ügyintéző túlbuzgóságát, hiszen a nyilatkozat az nyilatkozat, megteszed, és viszlát. Netbankban is megtehető, nem kell ezért bemenni a bankba, és értékes időt pazarolni.
2015. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem feltétlen az ügyintéző túlbuzgó. A banki szoftver is elvégez bizonyos alap ellenőrzéseket (pl sok bankban nem tudsz nyilatkozatot tenni, ha nem vagy 16 éves), így az ügyintéző ilyenkor gyakorlatilag az adatrögzítő szerepét tölti csak be.



Ez egyébként valami kis pénzintézet volt? Lehet, hogy érdemes megfontolni, hogy megbízhatóbbat keressetek, ki tudja, hogy még hol máshol tévednek a károtokra mikor tájékoztatást kell adni...

2015. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
a számla egyébként tuti lakossági ugye? És nem valamilyen kisvállalkozói/egyéni vállalkozói számlacsomag van hozzá?
2015. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Édesanyám nem igazán tudja használni az internetet, nincs is szüksége rá a munkájában, így nincs internetbankja.

OTP banknál van lakossági folyószámlája, magánszemélyként van a rendszerben.

Ami nekem furcsa: Amikor én nyilatkoztam internetbankon keresztül az én számlámmal kapcsolatban az ingyenes felvételről, még jövedelmem sem volt. Nekem mégis engedte a rendszer és ingyen veszem fel a készpénzt az automatából.

2015. aug. 27. 20:02
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Ez esetben biztos, hogy az anyukád értett valamit félre, vagy az ügyintéző volt nagyon hülye.


Szerintem kísérd el legközelebb, és próbáljátok meg újra, ha ott vagy valószínűleg tudsz neki segíteni egy keveset, hogy mi lehet a probléma.

2015. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

Nyilván anyukád jövedelem és keret nélkül akarna felvenni 150e-et. ,

Olvasgassál utána, 300e ember nyitott számlát az ingyen 150e reményében, de nem volt annyi jövedelmük, vagy zéró bevételük volt. Hogy egy közeli példát említsek faterom és még vagy 200 piás az 1000 fős faluban. Erste bankban órákat vártam köszönet az ilyen emberkéknek.

2015. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Miről beszélsz: a kérdező válaszaiból kitűnik, hogy pontosan tudja, hogy hogyan működik, és nem azt gondolja, hogy 150k-t kap majd ingyen, amiről te beszélsz.
2015. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

ha egyéni vállalkozó, akkor az vállalati számlának számít, arról pedig nem lehet igényelni az ingyenes kp felvételt

ha van lakossági folyószámlája is, akkor arra persze lehet, de nem hiszem hogy 2 számlát tartana fenn

vállalati számla pedig kell, mert a nav utalásokat csak arról lehet megtenni

2015. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!