Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miféle furcsa kapcsolat van...

Spectator kérdése:

Miféle furcsa kapcsolat van ugyanazon osztrák és magyar bank közt?

Figyelt kérdés
Volt egy kisebb könyves euro-betétem Bécsben az Erste bankban. Mivel már nem utazom külföldre, gondoltam, legyen nálam. Bementem a magyarországi Erste-hez a könyvvel, hogy ide-vele. Elhűlve magyarázkodtak, hogy ez az Erste nem az az Erste stb. Ha én beteszek pénzt mondjuk az Uni Creditbe Budapesten, vagy a Barclays-be Londonban azt nem vehetném ki mondjuk Rio-ban?! Miféle dolog ez? Egy ilyen bankot azonnal otthagynának az emberek.
2015. aug. 29. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden bank így működik.
2015. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi mas baj nincs, mint hogy fogalmad nincs a bankok mukodeserol. A magyar Erste es az osztrak Erste kb. annyiban hasonlitanak, hogy a tulajdonosuk ugyanaz. Ettol meg kulon cegek, kulon szamlakkal, egyiknek semmi koze a masikhoz.


Legy eros: a tobbi bank ugyanigy mukodik. Amelyik nem, annak te sosem leszel ugyfele, mert szazezrekkel kezdodik naluk egy szamlanyitas - USD-ben.

2015. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden bank így működik. Egyrészt olyan adathalmazt kellene kezelni, amihez a jelenleginél sokkal nagyobb informatikai háttér kellene, másrészt nehéz lenne összeegyeztetni a különböző országok, különböző jogszabályait. Nem tárolható ugyanaz az adat egy külföldi és egy magyaroroszagi személyről, de a számviteli törvények is teljesen eltérőek és még hosszan sorolhatnánk a sort. Nem azért van így, mert az erste nem akarja, hanem mert nem érné meg, nem lenne értelme. Azért mert havonta egy ember itt akarja kiváltani a külföldi betétkönyvét fésüljenek össze olyan rendszereket, amik magukban is emberi ésszel felfoghatatlanok?
2015. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!