Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell kiszámolni és...

Hogyan kell kiszámolni és levezetni hitelem THM-jét a megadott adatok alapján?

Figyelt kérdés

Egy internetes kalkulátorban kiszámoltam a hitelem THM-jét, de az nem egyezik a bank THM-vel. Ezért szeretném én is megérteni (levezetni), hogy a bank hogyan számolta ki a THM összegét.

Hitel: 3.098.000.-

Kamat: 6,21%

Futami idő: 120 hó


Törlesztő részletek összege:

1-12 hónap 1.000. Ft-al növekszik minden hónapban:

Induló 19.999, 12. hó: 30.999

13.-120 hóig: 36.262Ft


Más költség nincs.


A Bank által számolt THM: 6,95%, az enyém 6,39%.


Segítségeteket előre is köszönöm!



#bank #kamat #CHF #THM #THM számítása
2015. szept. 6. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Az erste bank honlapján fent kell lennie a THM számítás képletének. Kérdés, hogy az erste mit számít még bele, amit te nem? A hitel felvételével együtt nyitottál számlát? lehet, hogy annak a számlavezetési díja is benne van, vagy valami hasonló... Ha biztosra akarsz menni akkor kérdezz rá a bankban.
2015. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Folyósítási jutalék sincs? Mert mi sem értettük elsőre, hgoyan jön ki a hitelünk thm-je. Nálunk úgy jött ki, hogy van 1% folyósítási jutalék, amit ugyan visszatérítenek, tehát nincsen effektíve, de a thm-be beleszámítják. Ugyanígy beleszámítják a folyószámla számlavezetési költségét is, egységesen 200 Ft-tal, akkor is, ha nekünk ingyenes a számlavezetési díj, és még sorolhatnánk az apró nüanszokat.
2015. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem ERSTE-és hitel és nem is lakás. Ez egy gépjármű hitel.

Itt nem kellett nyitnunk számlát. További költséget pedig nem találtunk a szerződésben.

THM képletet találtam már, de egy kicsit nehéz értelmeznem, ezért kérnék segítséget egy levezetésen keresztül, hogy én is megértsem, hogy hogyan kell kiszámolni.

A segítséget előre is köszönöm!

2015. szept. 7. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!