Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lakáshitelt fizettek?...

Mennyi lakáshitelt fizettek? Nekünk 12M Ft svájci frank alapon,35 évre 97. 000. Ft körül van (3 éve vettük fel) és ez egy normál lakáshitel, nincs rugalmas törlesztés meg semmi ilyesmi.

Figyelt kérdés
Esetleg van valaki aki kb. ennyi hitelt vett fel és 35 évre? Leginkább ez érdekelne mert kíváncsi vagyok, hogy sokat fizetek-e ennél a banknál.
2010. márc. 12. 13:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy aki esetleg bankos...sok ez a törlesztőrészlet?
2010. márc. 12. 13:55
 2/12 anonim ***** válasza:
Majdnem 41milliót fogtok visszafizetni...kib.szott sok:S
2010. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon magas. Ugyan nem vettük végül fel, mert időben megoldódott a pénzkérdés (megvették az eladó házunkat, így nem kellett átmenetileg hitelből finanszíroznunk a megvásárolandó otthonunkat), de mi 20millióra kb.2,5 éve az otp-től 122.000,-Ft-os írásbeli! ajánlatot kaptunk, szintén chf-re, 25 éves futamidőre.

Körül kellene néznetek és ha találtok jobb ajánlatot, akár a szerződésmódosítási díj megfizetése mellett is érdemes lenne váltani. Egy jó választással súlyos milliókat spórolhattok.

2010. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35 évnél egyértelmű, hogy többet fizettek vissza, mint ha rövidebb lenne a futamidőtök. Hiteltanácsadó vagyok és ez a törlesztő szerintem reális. HA chf-ben vetted fel a hiteled, akkor a 12milliós tartozás ha alacsony árfolyamon vetted fel, akkor lehet kb. 13millió ft most és ennek fizeted a részleteit. HA pl. most egy Erste Bankos fed1 kategóriájú hitelt nézk 12millióra 35évre, akkor 93ezer ft a havi törlesztője. Nem azt mondom, hogy nem lehetne olcsóbbra kiváltani (nem ismerem a paramétereid. elképzelhető, hogy jó adottságaid vannak pl. jó jövedelem, optimális ingatlan-hitel arány és kaphatnál olcsóbbat)de a hitel törlesztője nem tűnik irreálisnak. Ha jó adósként fizetsz, akkor elképzelhető, hogy tudok kedvezőbbet ajánlani, pl. olyat, hogy 10%kal kevesebbet kelljen fizetned... én a 35év futamidőt tartom soknak. nincs nagy különbség 30-35év között például törlesztőben, de futamidőben -5év sokat számít. ha gondolod írj és megírom van-e számodra kedvezőbb lehetőség. www.bankhitel.ws
2010. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 7,5M 20 évre havi 70.000
2010. márc. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Óvakodj a hitelközvetítőktől!

A bankoknál majdnem mindig alacsonyabb (akciós) az első fél év kamata. Utána ugyanannyi lesz, mint akárhol máshol a piacon. A közvetítő ezzel jól behülyít, neked ki kell fizetni a régi banknál az előtörlesztés költségeit, az új banknál az induló költségeket azért, hogy ő megkapja a jutalékát az új bankodtól! Ez aztán a jó üzlet, csak nem neked!

2010. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak, ige, ismerem ezt az akciós időszakot csak a férjem nem akarja elhinni, hogy így van. Azt hiszem maradunk ahol vagyunk lehet igazából én is csak a futamidőt bántam meg de hátha lecsökkenthetnénk. Majd rákérdezek csak az a baj, hogy most gyeden vagyok és így nem vagyok hitelképes a jelenlegi bankomnál sem. :p

2010. márc. 16. 11:31
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 03-13 00:22

es választ írtam.

Hiteltanácsadó vagyok és nem kellene általánosítani. Szerintem ha az embernek jó hiteltanácsadója van, akkor rengeteget tud segíteni és miért ne venne valaki egy olyan szolgáltatást, amiért nem fizet többet, mint anélkül, de az élete sokkal egyszerűbb lesz.Jót tesz vele magának és egy másik embernek is, hiszen lesz munkája...

Nem írtam egy szóval sem, hogy érdemes kiváltani.

Az első fél éves kedvezményes időszakot pedig minden esetben elmondom és ha emelkedik, akkor azt is. Nem preferálom a hitelkiváltást és ezt az ügyfeleimnek is minden esetben elmondom, de vannak olyan esetek, ahol az ügyfél ténylefg jól jár vele...


a 35éves futamidőn szerződésmódosítással tudsz csökkenteni. Ennek díja minden banknál más 15-50ezer ft között van.

2010. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy vannak rendesek is, én még csak olyannal találkoztam.

Én úgy emlékszem, hogy ha futamidőt akarok rövidíteni akkor új hitelbírálat is van( ezért írtam, hogy most nem vagyok hitelképes). Nem jól tudom?

Amúgy Raiffeisen Bank.

2010. márc. 16. 19:15
 10/12 anonim válasza:

Nálunk 2 kereső van,én tp.-en,gyermeket várva...így már nem vagyok elég semmihez,de még kezesnek sem.Emiatt nem tudnánk kiváltani a hitelünket (svájci frank -6,3 m 20 évre..most 70 ezer havi,5 éve van meg.)


A hiteltanácsadó rendes volt,de tenni,javasolni már nem tudott semmit.


Az adós védelmi programmal fogunk most próbálkozni(lehet lecsökkentik a havit és 2 év múlva visszafizetem,vagyis fizetném a tripláját),de az is 20e szerződésmódosítási díj.

Nem marad más,mint úgy eladni a házat,hogy ne kelljen ráfizetni :S

2010. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!