Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha folyószámlahitelem van és...

Ha folyószámlahitelem van és megszűnt a munkám ebben az esetben mi van ha nem tudom 1 összegben visszafizetni a banknak a tartozást?

Figyelt kérdés
Folyószámlahitelem van az OTP-nél 270e Ft. Megszűnt most a munkám ilyenkor mit tudok csinálni? Munkát még nem találtam. Most kapom 3 hónapig az álláskeresőit. Ezt törleszteni lehet vagy mindegy mennyi pénzt fogok kapni a kártyámra akkor is elveszik az összeset? Esetleg ha másik banknál nyitok kártyát és arra kapom az álláskeresőit és abból teszek mindig az OTP-s kártyára ? Mi ilyenkor a legjobb ötlet ?:/

2015. szept. 9. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Levonjak, mint a huzat, senkit nem erdekel honnan lesz penz a szamladon. Ha nem fizeted a reszleteket es nem tudjak levonni, siman tovabbgorgetik, egesz addig, amig meg nem unjak es ki nem adjak vegrehajtasra.
2015. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy van egy olyan szabály, hogy a jövedelem 33%-ánál többet nem lehet levonni - tehát nem a teljes összeget fogják leszedni.

De szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha bemennél az OTP-be és megpróbálnál egyezkedni velük. Az is lehet, hogy lehetne átmenetileg szüneteltetni - kérdezd meg.

2015. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, egy kis helyesbítés: nem kártyát nyitsz másik banknál, hanem bankszámlát és nem javasolnám, mert nem megoldás. Ez Neked lenne többletkiadás, hiszen akkor fizethetnél még egy banknál plusz számlavezetési díjat (havi3-4-500 ft), Ha a számla mellé még kártyát is csináltatsz akkor meg még drágább - ráadásul az OTP, ha akar, úgyis megtalál.

Ne felejtsd el, hogy van az úgynevezett KHR rendszer, a Központi Hitelinformációs Rendszer, ahol nyilván tartják a tartozásodat

2015. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az OTP-nél amint érzékelik, hogy nem utalnak munkabért a folyószámládra, fel fogják mondani a hitelkeretet és egy összegben követelik majd a pénzt, amit felhasználtál. Lehet rá kérni részletfizetést. Mindenképpen menj be és intézd ezt el, mert a folyószámládat le fogja a bank nullázni, amint érkezik rá bármilyen utalás.
2015. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az OTP-nél amint érzékelik, hogy nem utalnak munkabért a folyószámládra, fel fogják mondani a hitelkeretet és egy összegben követelik majd a pénzt, amit felhasználtál."


Úgy hiszem ez már megtörtént. Én sem ajánlom a sunnyogást, menj be és beszéld meg velük. Ha nem intézkedsz csak kamatozik, majd kiadják végrehajtónak, aki szintén ráteszi a munkadíját és pár hónap alatt lesz 350-400 ezer a 270-ből.

2015. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!