Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik az adósságrende...

Hogyan működik az adósságrendező hitel?

Figyelt kérdés
Van kettő db áruhitelem, ezt szeretném kiváltani, a maradék pénzből pedig vásárolni szeretnék bútorokat, és a lakásra fordítani. 1 millió forint kellenne nekem. Persze úgy, hogy ebből az 1 millió Ft-ból ki lenne fizetve kettő áruhitelem. Mivel "lakásfelújítási" céllal és adósságrendezés céljából venném fel a hitelt, amit a bank által adott pénből vásárolok bútorokat háztartási gépeket, egyúttal azokat fedezetnek számítja be a bank? Tehát, ha nem fizetek, akkor jönnek és viszik a bútorokat és a gépeket, vagy sem?
2015. okt. 2. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van: személyi kölcsönnel, vagy szabad felhasználású jelzálog hitellel kiváltani a két áruhiteledet.

Személyi kölcsönnél nem kell adnod sem ingatlant, sem ingóságot a hitel fedezete a fizetésed lesz. Kérdés, hogy bele fér-e neked/nektek ekkora összeg a fizetésetekbe? Most vannak elég kedvező kamatozású személyi kölcsönök.

A másik megoldás egy szab. fel. jelzáloghitel. Itt természetesen adni kell valamit a hitel fedezetéül. Legegyszerűbb pl. a lakást/házat ahol laktok. Ennek előnye hogy olcsóbb, mint a személyi kölcsön. Hátránya, hogy ha nem fizettek akkor a banké lesz az ingatlan. Személyi kölcsönnél pedig max. a jövedelem 33%-át tilthatják.

Ingóságokara, tehát bútorra is lehet jelzálogot tenni csak nagyon nem érdemes, mert egyrészt drága, meg a bank sem szívesen megy bele ilyesmibe, ha nem muszáj.

2015. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából a kérdést azért tettem fel, mert felhívtak egy bankból, ahol elmondtam ugyanezeket a dolgokat, hogy mit szeretnék. 1 millió forintot, amiből ki lenne fizetve a kettő áruhitelem, a maradékból pedig a lakásra szeretnék költeni. És azt mondták, hogy fáradjak be, mert van most egy nagyon kedvező ajánlatuk számomra. A kérdésem még annyi, hogy mivel a hitelből szeretnék másik hitelt kiváltani, akkor az a bank amelyiknél felveszem a hitelt, az rendezi nekem azt a két áruhitelt, vagy nekem kell futkosni utána, hogy kifizessem?
2015. okt. 3. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ez kb. úgy fog működni, hogy a bank kérni fog egy igazolást X. napról, hogy mennyi a fennálló hiteled a másik banknál. Pl. ha október 15-én folyósítanak akkor október 16-ról kérnek egy igazolást, hogy mennyi az össz fennálló tartozásod. 15-én ennyi pénzt fognak oda utalni, az 16-ra ér oda és akkor azt betörleszti a másik bank és a hiteled megszűnik. Az igazolást neked kell kérni a másik bankban.
2015. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugy mukodik mint a kovetkezo otlet:

Egy godorben vagy, es ugy probalsz kijutni belole, hogy asni kezdesz es a folddel fel akarod tolteni a godrot.

2016. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!