Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék új számlát nyitni,...

Zoejules kérdése:

Szeretnék új számlát nyitni, mert a régi K&H -s túl drága (havi 820 HUF a számlavezetés régi trambulinos). Ajánlat valaki? Tapasztalat? Mi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A szempontok: alacsony havi számlavezetési díj, paypassos kártya, jó netbankos felület és megbízható utalás kezelése, sms értesítések, lehetőleg olcsó kártyadíj, megbízható bank. (Havi fix összeg jön a számlára, ha ez számít, és a legtöbbször kártyával fizetek.)

2015. okt. 6. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyi az a havi fix összeg és mennyiszer használod a kártyádat egy hónapban?

mennyi utalásod van átlagosan?

2015. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam is fontos, hogy kapjak SMS értesítést, és azt, hogy tudjak utalni emberi áron, és én sem veszek fel sok készpénzt. Plusz nyilván az alacsony havidíj, éves kártyadíj alap. Ez meg is volt az MKB diák csomagjában, csak váltanom kell, mivel "kinőttem belőle", ezért kerestem új csomagot.


Végül elég sok mindent megnéztem, és az OTP Simple-re esett a választás. Itt 0 forint a havidíj, ha munkabér érkezik a számlára (35 éves kor alatt a mindenkori minimálbér, fölötte 150 ezer forint, szerintem egyik sem túl nagy összeg). Éves kártyadíj 35 éves kor alatt ~2300, afelett ~4000, első évben díjmentes, kártyakibocsátási díj (jelenleg) nincs (PayPassos a kártya).


Eseti utalás (bankon belül és kívül is) 0,3% jutalékkal megy, ez ugye kizárólag a tranzakciós adó, vagyis hasznuk nincs belőle, és ezt szinte minden banknál elkérik. Állandó utalás, csoportos beszedés fix pár tíz forint/alkalom, az kicsit kedvezőtlen szerintem, ha sok ilyened van.


A Simple szabadon válogatható csomagokból áll, létezik SMS csomag, ami havi ~300 forint, és korlátlan SMS-t küldenek ki a kártya- és számlaforgalomról (SMS díj ilyen esetben nincs). Van olyan csomag, amivel egyáltalán nem kell semmilyen tranzakciós költséget fizetni, ez havi ~200 forint.


Van még pá csomag, de igazából ezeket nem muszáj igénybe venni, így lehet abszolút 0 forint a banki költség (+ ugye a kártyadíj, ami hónapra lebontva kb. 200 forint).


A számalcsomaghoz tartozik 1 főszámla (forint), 2-5 megtakarítási számla (forint) (te mondhatod meg, mennyi legyen, szerintem érdemes 5-öt kérni, mert kötelezettséggel nem jár), és 1 devizaszámla (euró). Ezeknek nincs külön semmilyen költsége, és a számlakörön belül díjmentesen utalhatsz ide-oda.


Van hozzá folyószámlahitel, aminek nincs semmilyen rendelkezésre tartási meg egyéb rejtett költsége. Csak ha lehívod, akkor kell fizetni, és 10 ezer forintig akkor sincs kamat, csak 100 Ft lehívási díj, ami szerintem elég jó (bár én nem szeretek hitelt használni).

2015. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nehéz egyértelműen válaszolni, mert sok tényezőtől függ a bankolás havi költsége. Szerencsére léteznek a neten bankszámla összehasonlító oldalak, mint pl ez itt: [link]
2015. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Takarékszövetkezetbe ahol én vagyok 220 ft a számlavezetés, nincs éves kártyadíj, nincs a netbanknak díja, az sms 44 Ft/db, de te választod ki, hogy milyen tranzakciókról és mekkora összegről kérsz. Egyébként úgy hallottam, hogy lesz a takarékoknál 0ft-os számlacsomag is.
2015. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!