Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az anyám tartozását rá terhelh...

Az anyám tartozását rá terhelhetik az én lakásomra?

Figyelt kérdés

Van egy kis lakásom, abban él az anyukám, oda van bejelentve. Most kiderült, hogy több milliós személyi kölcsön tartozása van, még évekkel ezelőttről, most a bírósági végrehajtó jelentkezett.

Munkája nincs, az önkormányzattól kap valami segélyt.

Ezt a tartozást én nem tudom kifizetni.

A lakásban kevés érték van, a lakásra bármilyen módon rá tudják terhelni?



2015. okt. 6. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a lakas a te neveden vagy, es sem adostars, sem kezes nem vagy, a vegrehajtonak semmi koze a te lakasodhoz.
2015. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok benne semmilyen módon a hitelbe, a legrosszabb hogy nem is tudtam róla :( Csak féltem azt a kis lakást.
2015. okt. 6. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A tartozasert neked, amig anyukad el, nem kell helytallni (kiveve a kezesseg esetet, ami ugye nem all fenn).


Ha netalan tortenne vele valami, akkor elvileg oroklod a tartozast is, de csak az orokseg erejeig. Ha nincs semmije, vissza kell utasitanod az orokseget mindenestul. Ilyenkor a bank kenytelen-kelletlen leirja az adossagot, mint veszteseg, es annyi.

2015. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, az, hogy egy lakcímen élsz valakivel, még nem keletkeztet neked kötelezettséget a hiteleiben.
2015. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Èn nem is ott lakom.

És ilyen esetben mi történhet ha nem fizet?

2015. okt. 6. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Végrehajtás lesz. Illetve már tart is.


Megnézi a végrehajtó, hogy milyen vagyona van és lefoglalja. Ha nincs, nem tudja.

Bankszámlája ha van inkasszót tesz rá, de ha nem érkezik rá összeg (vagy a végrehajtás alól mentes résznél nagyobb összeg), akkor ez is hiába.


Ha van munkabére annak a 33%-át letilthatja a végrehajtó. Az önkormányzati segélyből nem lehet.


Viszont a bejelentett lakcímén lévő ingóságokat lefoglalhatja a végrehajtó.

Ha te számlával tudod bizonyítani, hogy a tiéd és nem az anyukádé, akkor kötelessége visszaadni.


A tartozást soha nem hagyják elévülni. Egyre csak gyarapodni fog a késedelmi kamatokkal és a járulékos költségekkel.


Ha valaha lesz valami végrehajtható vagyona, akkor a végrehajtó bevonja a végrehajtásba.



Ha ne adj' Isten elhuny, akkor az örökös megörökli a tartozását. (Minden vagyont, így ezt is.)

Persze mondhatod azt mint örökös, hogy visszautasítod egyben az egészt és akkor semmi teher nem kerül rád. (Válogatni persze nem lehet, hogy van amit elfogadsz van amit nem.)

2015. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az a baj, hogy nem dolgozik, én pedig nem tudom még ezt is fizetni.

A lakásban az alap felszerelések vannak, erről sajnos számlám nincs, de az messze nem éri el a tartozás összegét.

:(

2015. okt. 7. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Régi bútort, 20 éves tévét, évek óta használt ruhaneműket meg ilyeneket úgyse foglalnak le, mert gyakorlatilag nulla az értékük, a végrehajtó nem látna belőlük pénzt.
2015. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ruhaneműket nem is lehet lefoglalni.


A gyakorlatban pedig amiket lehet azokból is csak azokat szokták, amiket lehet értékesíteni és természetesen nem néhány száz forintért.


Műszaki cikket például foglalnak, de 20 éves tv-t lehet, hogy nem. Ez a végrehajtón múlik.

Régi bútort (ha nem értékes antik) nagyon valószínű, hogy nem visz, mert a piacon értéktelen.


Az a baj, ilyenkor már nem lehet egyezkedni a bankkal. Maximum úgy, hogy az egész tartozás pár hónapra elosztva részletekben. De gondolom az úgysem menne anyukádnak.


Nagy összegről van szó?

2015. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

1-2 műszaki cikk van persze, hűtő mikro tv, nem régiekde használtam vettem mindent.

A tartozás kétmillió.Én ennyit nem tudok kifizetni, nem tudom mi lesz. Hivtuk ma a végrehajtót de azt mondta csak akkor menjünk ha visszük a pénzt :(

2015. okt. 7. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!