Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek valami tartozás...

Ha valakinek valami tartozás miatt letiltották a fizetése felét, de valamilyen módon ki tudja fizetni egyben az összes tartozását, onnantól az egész fizujához hozzáfér?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 11:21
 1/7 A kérdező kommentje:

Jaj, istenem, te voltál az, aki tegnap leugattál engem... Takarodj már innen!!!!!!!


Mellesleg azért tettem fel ezt a kérdést, mert kicsit elbizonytalanítottál. és kíváncsi voltam, értelmes emberek mit válaszolnák. Amúgy szerintem te írtál baromságot...

2014. nov. 11. 11:45
 2/7 A kérdező kommentje:
*válaszolnak
2014. nov. 11. 11:46
 3/7 A kérdező kommentje:

Amúgy meg igen, már megint én. Tudtommal ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tegyünk fel. Én pedig teszek fel. Nem értem, miért baj az, ha egy adott témát alaposan körül akarok járni?


Felőlem írhatsz még ide továbbra is, ha akarsz, szíved joga, de ha továbbra is ezt folytatod, azzal csak magadat minősíted.


Én viszont várom normális emberek válaszát. Ennyi.

2014. nov. 11. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, de kell hozzá egy kis átfutási idő.

Illetve nem elég önmagában az eredeti tartozást rendezni, mert a végrehajtónak is nagyon magas költségei vannak, egy átlagos lakáshitel letiltásánál több százezerrel neki is tartozol. Erről a letiltás kezdetzekor kellett kapnod tájékoztatást írásban.

De ha mindent kifizetsz, akkor írásban jelzik a munkáltatód felé, hogy a letiltást visszavonják, és onnantól teljes fizut kapsz.


Ha pedig valaki nem az adott kérdésre válaszol, sőt provokál, a válasza melletti kis piros jellel tudod jelenteni, a moderátorok pedig rövid időn belül megnézik, hogy az illető kompetens választ adott-e. Ha nem, törlik, és értesítik őt is.

2014. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ! :)


Az átfutási idő mennyi lehet körülbelül? 1-2 hónap? Illetve annyit kérdeznék még, hogy az 50%-os tiltás akkor is működik, ha valaki a teljes fizetését készpénzben kapja? Lehet, hogy picit buta kérdés, de most már szeretnék tisztán látni. :) Csak azért kérdem, mert ezt akkor gondolom sehogy nem lehet megkerülni, hogy letiltsák a fizetés felét... Vagy törlesztő részlet kérése vagy egyben kifizetni mindent.

Amúgy nem lakáshitelről, csak sima hitelről van szó.


A hozzászólás melletti "Behajtani tilos" táblával szinte soha nem foglalkozok, eszembe se jut, mert szerencsére több normális ember ír általában, mint köc$ög. De ezentúl használni fogom bőszen. :DDD


Köszi még egyszer a választ! Légyszi, majd válaszolj a most feltett kérdéseimre is, ha erre tévedsz! :)

2014. nov. 11. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Az átfutási idő remélhetőleg nem több 1 hónapnál, vagyis 1 fizetésnél, mert 3 fizetés között eltelik 60 nap, azalatt feldolgozzák a leveleket.

Mert itt az a sok idő, míg mindent postai úton intéznek, és utána pár nap, mire a levelet feldolgozzák.

Az 50 % letiltás már megy a te esetedben? Mert ha csak egy féle tartozásod van, akkor csak 30% a letiltás.

50 akkor lehet, ha több helyre tartozol, és már mindegyik végrehajtás alatt van.

Igen, sdajnos készpénzes bérnél is ugyanúgy megy a letiltás, ha mindent törvényesen csinálnak, azaz annyit kapsz meg, mint amennyi a papírjaidon szerepel, és nem megy a fizetésed fele zsebbe.

A munkáltatód kap egy hivatalos felszólítást, hogy a béred x %-át utalja át annak, akinek te tartozol, ha ezt nem teszi meg, akkor megbüntetik. Ezért mindegy, hogy ő milyen módon fizet ki téged, első körben elutalja a végrehajtást kérőnek az őt megillető részt, a maradékot pedig megkapod valamilyen formában.

2014. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm!


Amúgy nem rólam van szó, hanem a barátnőmről. Nekem szerencsére semmi ilyenem nincs. Viszont nála már érvényben van az 50%-os tiltás. :(


Úgy van, hogy van az alap fizetése, ez kb. nettó 105-110 ezer. Jelenleg 3 hitele van. Van egy az OTP-nél. Ezzel soha nem maradt el. Nem is tudott volna, hiszem az OTP minden hónapban levon a béréből 35.000 Ft-ot.

A második hitele egy takarékszövetkezetes. Ennél asszem volt valami geba$z, mert úgy tudom, hogy felmondták neki 1-2 éve. Emiatt BAR listára is került. Szóval önerejéből nem tudna újabb hitelt felvenni és abból rendezni a tartozásait. Egyébként ennél a takarékszövetkezetes hitelnél végülis aztán sikerült részletfizetést kicsikarni, így ezt is fizeti minden hónapban. Kb. 25.000-et. Igaz, ezt már nem a saját pénzéből, hanem az édesapja segít be neki. Ugyanis a fizetése feléből /kb. 55 ezer/ levonja az OTP a maga 35 ezrét, onnantól kezdve mindössze 20 ezer Ft-ja marad, amit az albérlet kifizetésére költ...


És végül van a 3. hitel, ami miatt bekövetkezett ez az 50%-os tiltás. Ezt annak idején /kb. 2007-2008 körül/ a Cetelemtől vette fel. Az elején még fizetgette, aztán valahogy elmaradt a dolog. Ugyanis a Cetelem valamiért nem nagyon foglalkozott vele /nem is nagyon küldtek leveleket-értesítéseket sem ezzel kapcsolatban/ és már a párom is elfelejtette szinte, hogy van ez a hitele.

Aztán most októberben jött az égből a villámcsapás, miszerint letiltják a fizetése felét, mert éveken keresztül semmi nem volt fizetve. Ráadásul az is kiderült, hogy a Cetelem eladta egy másik behajtó cégnek a tartozást és ez az új cég kezdeményezte az 50%-os letiltást... Lehetett volna részletfizetést kérni erre is, csak az a gáz, hogy havonta legalább 40-45 ezret követeltek volna, ami alig kevesebb, mint a fizetése fele... Szóval majdhogynem ugyanott lett volna.


Kb. ennyi a történet.


Amúgy azt, hogy készpénzes fizetésnél is fennáll-e a tiltás, csak kíváncsiságból kérdeztem. De ezek szerint, ahogy írtad is, tökmindegy, milyen módon kapja a fizetését. Bár abból a szempontból is halott ez az ügy, hogy a készpénzes fizetés nála kizárva, mivel bíróságon dolgozik és ott mindenki a teljes fizetését kizárólag számlára kaphatja, készpénzben semmiképpen sem. Ugye állami intézményről van szó és gondolom, ez valami szabály lehet, hogy mindenki alkalmazottat csak így lehet kifizetni.


Az átfutási időt és a tartozás egyben való kifizetését pedig azért kérdeztem, mert elvileg úgy tervezem, hogy én vennék fel egy hitelt. Körülbelül 2,5-3 milliót /annyi lehet az összes tartozása nagyjából, bár ennek még neki is utána kell jobban járnia/, abból ő kifizetne mindent, a maximum 1 hónapos átfutási idő után hozzáférne a teljes fizetéséhez, így 105-110 ezerből simán tudná fizetni a körülbelül 25-35 ezres részleteket /persze rajtam keresztül, úgy, hogy én kifizetem, ő pedig minden hónapban megadja nekem/. Nem akarok hülyeséget mondani, de ha sikerülne felvenni 2,5-3 milliót, akkor 10-15 éven keresztül talán ennyi lenne a havi részlet. A teljes fizetéséből erre már simán futná. Ezen kívül semmilyen más hitelt nem kéne fizetnie, a többi 75-85 ezer mehetne kajára, rezsire, albérletre. Lehet, hogy még félre is tudna tenni egy minimális összeget havonta... És akkor végre nem 20 ezerből kéne nyomorognia.



Mindössze ezért kérdeztem ezt az egészet. Bocsi, ha kicsit ez most hosszúra sikerült. A válaszaid szimpatikusak és normálisak voltak, ha esetleg tudnál még valami mondani és ezzel kapcsolatban tanácsolni, azt nagyon nagyon nagyon megköszönném és nem kicsit lennék hálás!

2014. nov. 12. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!