Otp-nél van -180ezer ft folyoszamlahitelem, azonban új munkahelyem lett ahol kézbe kapom a pénzt nem számlára. Ilyenkor mit tudok csinalni ha nem tudom/akarom egybe kifizetni?

Figyelt kérdés
Ha havonta beteszek 20-30ezret azvúgy jò, vagypedig a rendszer egyböl èszreveszi hogy nem érkezik rá jövedelem és követeli az egèszet egybe?
2015. okt. 8. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Bemész, felhívod az OTP-t és megkérdezed, hogyan tudod lerendezni a tartozást.
2015. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hmm először nézd meg a szerződésben hogy hány napod van visszafizetni (ami kamatmentes)! Nekem annó valami 40 akárhány volt. Nyilvàn ha kiesel ebből az intervallumból, akkor már kamatot is számolnak. Azért kérdezz rá mindenképp az OTP-nél.
2015. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Az OTP megszünteti a hitelkereted, ha nem érkezik munkabér a számládra, így a tartozás egyösszegű követeléssé válik. Érdemes azonnal bemenni a bankba és kérni az egyösszegű visszafizetés helyett a részletfizetési lehetőséget, mert ha ezt nem teszed, a 180E Ft-os tartozással KHR (régi nevén BÁR) listára kerülsz és ez nagymértékben rontja a jövőbeni esélyeidet bármilyen hitelre.
2015. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az jelent valamit hogy van hitel biztosítàsom?
2015. okt. 9. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem tudod a hiteled fizetni, mert sem neked, sem a házastársadnak, sem a kezesednek nincsen bevétele, akkor életbe lép a biztosítás.

Nálad ez nem áll fenn, te szimplán elakarod csalni a hitel visszafizetését, ez mondjuk a te dolgod. A bank pedig szarik rá, ha egy darabig nem fizetsz, hiszen a 180e Ft ketyeg a késedelmi kamatokkal, az idő nekik dolgozik :)

2015. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan típusú "hitelbiztosítás", ami munkahely váltás és KP-s bér esetén térítene, ezt nem is értem, hogyan gondolod?
2015. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha minden hónapban befizetsz 30 ezret, akkor 6 hónap alatt fizeted vissza. Mivel a rendszeres jövedelem elmaradása miatt ugrik a hitelkeret, a keletkező tartozásra tetemes kamatot terhelnek, ami 6 hónap alatt elég kemény összegre fog rúgni.


(Csak kíváncsiságból: milyen munkahely az, ahol lehet készpénzben kérni a fizut?)

2015. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7

Jogilag bárhol lehet az Mt. szerint. Bár tudom, hogy a legtöbb helyen nem szeretnek ezzel szenvedni. Így valószínűnek tartom, hogy ez valami félig-meddig feketemunka lehet.

2015. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!