Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18 éves kor alatt nyitott...

18 éves kor alatt nyitott számlának lehet jogkövetkezménye?

Figyelt kérdés

Még nagyon régen nyitottunk Junior számlát az OTP-nél. Ehhez ugye 18 éves kor alatt szülői engedély kell, sőt a szülő társtulajdonos is.


Most meg akarom szüntetni ezt a számlát. Felvetődött bennem a probléma, hogy ha társtulajdonosa van (édesapám), megszüntethetem-e egyedül? Illetve ha nem tudom megszüntetni, terhelhet-e engem bármilyen díj, miután én soha nem írtam alá 18 éves korom után a számla fenntartásával kapcsolatban szerződést, vagy nyilatkozatot.


2015. okt. 11. 17:59
 1/2 anonim válasza:

Én ezt nem tudom, de a józan ész azt digtálja, hogy ha 18 alatt vagy, akkor az édesapád felelős érted

ha elmúltál 18, akkor nem, tehát el kell, hogy fogadják az önálló döntésed, de miért nem a banknál érdeklődöl?

2015. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatti számlanyitásnál a szülő hozzájárulása is kell.


Társtulajdonos nem lesz. Pontosabban a bank ilyet nem vár el, máshogy oldják meg ezt a problémát, hogy fiatalkorú egyedül nem nyithat.

Persze ha akarjátok lehet nyitni úgy is, de ez akkor is igaz, ha két felnőttkorú van. De ilyenkor a tulajdonjog is közös.


Az is változó, hogy 18 éves korodban automatikusan megszűnik-e vagy rendelkezőnek (meghatalmazott) lett bejelentve a szülő és neked mint tulajdonosnak kell ezt visszavonnod.

(Szerződésed illetve az ÁSZF tartalmazza.)


Viszont a tulajdonosa te voltál eddig is, most is.

A költségei is téged terheltek, nagykorúként pedig már főleg.


Megszüntetni a tulajdonos tudja. Ha két tulajdonos is van, a kettő együtt. De itt úgy látszik csak te vagy az.


Az meg hogy nem írtál alá semmit lehetetlen. Még ha 14 éves sem voltál, akkor is alá kellett írnod a szerződést.



A helyedben bemennék az OTP-be és megszüntetném, ha nem kell. Természetesen az egyenleget nullázni kell megszüntetéskor.


Mióta van meg a számla? Mert évek alatt tetemes költség felhalmozódhat, viszont junior számlák általában ingyenesek havi díj tekintetében legalább is.


A kártyát ha nem adod vissza, akkor letiltják, aminek díja van.

2015. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!