Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » HA nem fizetem rendessen a...

HA nem fizetem rendessen a jelzáloghitelt, akkor a Bank elveheti a házam?

Figyelt kérdés

20 éves CHF alapú hitelt vettünk fel 5. éve 6 MILLIÓ forintot.

4 éve fizetjük és közel 3 milliót fizettünk be és a tőkéből lement 400 ezer forint!::(:O:S

Tavaly november óta nem fizettem,nem állt módómban!Közbe kiderült,hogy volt elmaradt tartozásom 150000 ft ami egy év alatt a rosszul fizetett havitörlesztésekből jött ösze(nem is értjük hogyan),na ezt kiadta a BANK egy behajtó cégnek...ezt kinyögtük de a törlesztőrészletbe nem tudtunk fizetni!

Semmiylen papírt nem kaptunk még a banktól....valami tecnikai számláról beszélnek,hogy a befizetésünket azon látja a helyi fiók!

Tiszta zagyvaságnak tűnik..


2010. márc. 16. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a jelzáloghitelnek az a lényege, hogy ha nem fizetsz, akkor elárverezik a házadat, abból visszaveszik a tartozásodat és a maradék a tiéd. Ha van maradék.
2010. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bizot,hogy lenne maradék mert a házunk jelenleg kb. 13 milliót ér!Azért is kérdeztem érdemesebb .-e aladni nekünk...mielőtt a BANk elárverezi!??
2010. márc. 16. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, akkor igen, add el az árverezés előtt! Az árverezéskor hidd el, hogy a töredékét se fogod a rendes árnak megkapni!
2010. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2010. márc. 16. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:

ácsi..

ha eladod a lakást szerzödésbontásnak minösül amit kifizetsz..ráadásul amennyiért eladod a banknak ki kell fizetned a tartozást..

hasonlo cipöben járunnk..annyi hogy nekünk fizetve minden honapban pontosan..

én itt hagynám és eladnám..de korán sem olyan egyszerü..

ráadásul..szigorittak a bankok..szoval..könnyen vevöt sem találok//találunk rá..

nem adnak könnyen hitelt már másoknak sem

2010. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 13.10-esnek: Olvasd újra légyszíves a fenti irományod, mert szerintem nagyon zagyva, és egy kukkot sem érteni belőle.

A kérdezőnek: valóban az a szerencsésebb variáció, ha inkább te próbálod meg értéken eladni a házat. A végrehajtáskor ill. az árverezéskor egyetlen cél vezérli a bonyolítót, hogy a banki tartozásodat fedezze az eladási ár, azzal nem sokat törődnek, hogy jóval érték alatt adják el, és neked alig marad.

2010. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

15.47-nek köszönöm én is erre gondoltam,mert a BANK-ok sajnos teljessen kizsigerelnek minket!!Visszaállt a svájci frank és mégis 30%-kal nőtt ahavi törlesztőrészletünk.Közjegyzői okirat szerint nem módósítható a kamat 5 évig és már 3x lett módósítva!

Inkább visszamegyek albérletbe vagy ha tudok venni valami kisebb lakást,vagy beteszem a ygerekeimnek betétkönyvbe de nem várom meg az elárverezést!

2010. márc. 17. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:
ha 5 éves fix kamatod van, akkor azon nem lehet módosítania a banknak. Ha mégis megtették, akkor tegyél panaszt, de szerintem valamit elnézhettél...
2010. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!