Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem bejelentett jövedelmet be...

Nem bejelentett jövedelmet be lehet rakni a bankba, ti hol tároljátok?

Figyelt kérdés

Minimálbérre vagyok bejelentve, de sokszorosát kapom mellé zsebbe. Viszont otthon mégsem tarthatom a párnába varrva..

Ti mit tesztek hasonló helyzetben?

Már vettem autónyeremény könyvet, váltottam külföldi pénzbe, de azt is nehéz tárolgatni :D


2015. okt. 15. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Ez igy cumi, befektetni sem tudod, igy bukod az inflaciot meg barmilyen befektetes hozamat. Ovakodj olyanoktol, akik tuti befektest ajanlanak majd, tudjak, hogy fekete jovedelemert nem mersz majd perelni ha atvagnak.
2015. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Ja es nekem nincs bejelentett jovedelmem. :D
2015. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

"viszont otthon mégsem tarthatom a párnába varrva.. "



ööö... O.o ... miért is nem?

2015. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Könnyen ellophatják :D

Fél évig egyébként minden hónapba betoltam számlára de nem lett belőle gond. Végül is mondhatom akár azt is h kölcsön v vmi.

2015. okt. 15. 20:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"ööö... O.o ... miért is nem?"


Ismertem valakit, aki ugy vesztette el vagyonja nagyreszet, hogy leegett a haza, a penz meg a zoknik kozt volt. :D


"Végül is mondhatom akár azt is h kölcsön v vmi."


Kolcson? Mutasd csak a szerzodest, kitol kaptad? Neki honnan szarmazott a penz? (Ez utobbi kerdesert meg nem fogja ismeros bevallalni, hogy azt o kolcsonozte.) Kamatot fizetsz ra? Ha igen, a masik fel adozik erte? Ha nem, ajandekozasi illetek az elmaradt kamatra?


A minimalber sokszorosa szamlara befizetve azert mar eleg necces. Ingatlant sem vasarolhatsz, de meg ingosagot sem, barmikor hazkutathat a nav elvileg, csak egy joakaro kell. Ha nem fekteted be, rengeteget veszitesz, de legalis befektetesi lehetoseg sincs ilyen korulmenyek kozott, ami nem atveres.

2015. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kell félned ilyen kis pénzzel a kutya nem foglalkozik.
2015. okt. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok am.
2015. okt. 16. 06:36
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Hiába nem foglalkoznak vele jelenleg, attól még félned kell és ez rossz. Akkor is félned kell, ha a a már meglévő banki számládat felszámolod a jövőben a rettegés miatt és a pénzt kiveszed sértetlenül, mert a nyoma ott marad.


Az hogy jelenleg nem nézik, mert kis összeg, nem jelenti, hogy a jövő informatikai fejlesztései, adott esetben kibuktatják ezeket a kis összegű ellentmondásokat és következménye lesz. Akár egy automatizmuson keresztül.


Példának okáért a nézd meg a közlekedési és bűnügyi ellenőrzések fejlődését, ahol is olyanok is horogra akadnak tömegesen és gyorsan, akik egyébként kis halak az elkövetés súlyát tekintve és semmiségeket követtek el. A büntetés viszont nem olyan kicsi, nem arányosan kicsi a nagy halakhoz képest.


És ha kikerülöd ezt a kockázatot és nem teszed be a bankba, hanem a párnacihában tartod, akkor is felmerülnek újabb más kockázatok. Abból adódóan, hogy a pénz ott van és azonnal megfogható. Akár te magad is jelentheted a kockázatot erre nézve.


Ezt a pénz nem használhatod fel, a könyvelt folyamatokban, azt teheted, ha bevállalod az állami csapást ha megbuksz és odaadod a gyermekednek, saját magad által befizetve az ő számlájára. Lehetőleg fiatal korú legyen és a babakötvényt vegyél rajta neki a kincstárnál. Az ne végrehajtható és a gyermeké. Te meg mész a börtönbe, költségvetési csalás miatt és leülöd, majd bevállalod, hogy köztartozásod van életed végéig.

2015. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
ahogy én, tapasztalatból mondom
2015. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Berakhatod bankba, akkor csak nagyobb az esélye,hogy egyszer majd lelepleződik. Vagy bérelsz bankban egy széfet, ha megkérdezik,hogy mit akarsz benni tárolni, akkor hazudsz valamit (mert pénzt nem lehet benne tárolni) és oda berakod. Nem fogják kinyitni és megnézni,hogy mi van benne.

Vagy pl. ha már nagyon sok pénzed van és azt akarod,hogy legálisnak tűnjön, akkor kiutazol valahová küldfölre és szerzel ott valahol kamu papírt, ami szerint nyertél szerencsejátékon :D

2015. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!