Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem bejelentett jövedelmet be...

Nem bejelentett jövedelmet be lehet rakni a bankba, ti hol tároljátok?

Figyelt kérdés

Minimálbérre vagyok bejelentve, de sokszorosát kapom mellé zsebbe. Viszont otthon mégsem tarthatom a párnába varrva..

Ti mit tesztek hasonló helyzetben?

Már vettem autónyeremény könyvet, váltottam külföldi pénzbe, de azt is nehéz tárolgatni :D


2015. okt. 15. 19:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nem fogják kinyitni és megnézni,hogy mi van benne. "


Dehogynem, hallottam mar olyant, hogy a NAV kinyittatta valakinek a szefjet.


"Vagy pl. ha már nagyon sok pénzed van és azt akarod,hogy legálisnak tűnjön, akkor kiutazol valahová küldfölre és szerzel ott valahol kamu papírt, ami szerint nyertél szerencsejátékon :D"


Csak arra figyelj, hogy ne legyel MO-n adoalany mialatt azt az osszeget "megnyered", pl. abban az evben ne tartozkodj 6 honal tobbet MO-n, de legyen itt lakcimed, stb.

2015. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Na, az ilyen adócsalók miatt jó a magas ÁFA.
2015. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mibol gondolod hogy nekunk is van? Nincs bejelentetlen jovedelmem, mint ahogy a tobbsegnek (remelem).
2015. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11-es válaszoló:


1) Ahhoz nagyon nyomós indok kell,hogy csak úgy felnyithassanak egy széfet, és még akkor sem biztos,hogy a tulajdonos tudta nélkül, mert pl. őt is odahívják a széfnyitásra.


2) A szerencsejátékon nyert nyeremény miatt nem kell adót fizetned.

2015. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyszer ok, de ha rendszeresen készpénzt fizetsz be, szinte garantált egy NAV vizsgálat egy idő után. Ez nyilván összegfüggő, 30-40 ezerrel nyilván nem szarakodnak, de ha többszázezres tétel jelenik meg havi rendszerességgel a számládon, az már szemet szúrhat.


Én is a széfbérlésre szavaznék. Kb. 4000Ft/hó, de biztonságban van, és ha nem adsz okot rá, békén fog hagyni a NAV.

2015. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!