Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hibás számlaszámra való átutalás?

Broaktor2 kérdése:

Hibás számlaszámra való átutalás?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ha egy számmal is eltér a tulajdonos nevétől a számlaszáma, akkor a rendszer ugye nem fogja átutalni az összeget mert nem egyezik a nevéhez a számlaszáma?

2015. okt. 19. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a szamlaszamban tevedsz akkor nem fog teljesulni az utalas. Nagyon nehez ugy tevedni, hogy az más, valós szamlaszam legyen szoval amiatt ne aggodj, hogy mashova megy.

A név nem lényeges.

2015. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"ha egy számmal is eltér a tulajdonos nevétől a számlaszáma"

Ezt nem tudom értelmezni. Most a neve vagy a számlaszáma tér el?


Ha a név tér el, semmi extra nem történik, név ellenőrzés nincs, minden automatikusan történik számlaszám alapján, az utalás végbe fog menni és jóváíródik. (Nyilvánvaló, hogy a nevek nem ellenőrizhetők, hiszen akkor már karakterhelyes egyezés kellene, és pl. egy Kiss Géza József részére történő utaláskor "Kis Géza" beírása megakadályozná az utalást, aminek értelme nincs, hiszen a számlaszámot pont ezért találták ki.)


Ha egy szám tér el a számlaszámban, 100%, hogy nem teljesül az utalás, sőt, már be sem fogadja az indító bank, mert az ellenőrzésen elbukik. Ha több számot is elrontottál, elképzelhető, hogy formailag helyes lesz a számlaszám, és elmegy az utalás. De még ekkor is kicsi az esély, hogy létező számlára menjen, vagyis vissza fog fordulni az utalás. (Ha mégis valós és létező számlára sikerült küldeni, akkor ott jóváíródik.)

2015. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elnézést hogy kissé nem teljesen érhetően írtam, csak nagyon meg voltam rémülve attól a tudattól, hogy máshova megy az összeg mint ahova szeretném.

2015. okt. 19. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
De akár fel is hívhatod a bankodat, hogy sajnos elírtad a számlaszámot és semmiképpen ne teljesítsék az utalást, ha létezik a szám, akkor se.
2015. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mire felhívja, már rég teljesült az utalás.
2015. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!