Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Providenttől 1 millát akarok...

Zsani vagyok kérdése:

Providenttől 1 millát akarok fel venni, mi kell hozzá? És ha nem fizetem?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy el akarunk költözni a családdal mert nem saját házunkban vagyunk és meg elégelték, van 2 gyermek, a párom alkalmi melóba melozik de minden nap kivéve hétvége, havi 140 et keres én gyest kapok 52 ezret, havi 190 ezerből élünk, meg néztem egy millát havi 45 ezerbe kell fizetni havonta majdnem 3 évig, szerintetek fel tidnám venni? Szivesebben fizetnék a saját házamba havi 45 ezret mint 50 eö albérletbe, mivel úgy tervezzük hogy veszünk egy kis házat ami ki telik egy millából és fizetném havi 45 öt inkább a providentnek mint albérletbe..szerintetek menni fog hogy meg adják az egy millát? Mellesleg a vett házat gyermekem nevére iratnám és igy semmi sincs a nevemen ha el akarnák venni a házat..

2015. okt. 27. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

1 milliót biztosan nem fognak adni ilyen jövedelemre. Kevesebbet biztos adnak, mert a Provident szívesen ad.

Viszont ez a hozzáállás... Még a hitelt sem vetted fel, de már azon gondolkozol, hogy nem fogod visszafizetni?

2015. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tehat egy millara kell 1,6 millat visszafizetni.


Bombauzlet, hulyeknek.

2015. okt. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annak idején hasonlóan gondolkodtunk mi is még gyerek nélkül, kb hasonló anyagi helyzeten, de bejelentett állásokkal, hogy sajátot albérlet helyett.


De nem is ez a lényeg, hanem hogy 1 millióért leginkább olyan házat kaptok ami vagy elég rossz állapotú, vagy olyan környéken van, ahol elég kevés a munkalehetőség, hacsak nem vállalkozol magadnak. Így jó eséllyel latolgathatod, mi van ha..


Emellett a saját, saját ráfordítást is igényel, és ha elmegy minden pénz a házra, aminek lesz az 1 millión felül több tízezres (4% + ügyvédi díj+ földhivatal+ tulajdoni lapok), én inkább 100 ezret mondanék átírási költségekre és illetékre.


Ha van 2 gyerek, és nincs a neveteken ingatlan, akkor meg Csok-ra is jogosultak lehettek, ami alapból nem hitel, de kérdés abból milyen házat tudtok venni.


Esetleg bővíteni lehetne egy kis házat belőle.

De alkalmi munkára alapozni megélhetést is nehéz, nem hogy tartósabb idejű hitelt.


A gyerek nevére ráírathatod, de a gyámügy igencsak bele fog szólni, az eladásba a gyerek nagykorúságáig, ha mégis úgy alakul, hogy nem látok ott, azon a területen, vagy épp házban lehetőséget a megélhetésre és költözni kényszerülnétek. akkor lenne egy házatok hitellel terhelve, amit fizetnetek kell továbbra is, maradna a fenntartási költsége és a leendő életetek költségei is.

2015. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akinek van háza az örüljön magának, csak ennyit akartam hogy fel e vehetem.., utolsó válaszoló nem a.provident volt az első gondolatom hanem a csok be is mentünk de nincs a 6 honap be jelenett munka viszony mivel irtam h párom alkalmilag van be jelentve hiába dolgozik egész hónapot végig a banknak ez nem jó, két gyermek mellett nem lehet itthon lenni.. Melesleg én fodrász vagyok és szoktam dolgozni is benne ha időm engedi a hat hónapos gyermek mellett
2015. okt. 27. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem rosszallásnak gondoltam a választ, csak reálisabb tervezést javasolnék.


Pl minek felvenni hitelt ahelyett, hogy teljes munkaidőbe elhelyezkedne párod és fél évvel eltolnátok a megvalósítást Csok-kal?


A gyerek 1 éves kora előtti, gyes melletti munkát ne nagyon hangoztasd, mert ott tényleg elég egy jóakaró és bukhat sok minden.


1 éves kora után már te magad is vállalhatsz munkát, vagy pl 1 hónapos álláskeresőként történt regisztráció után, munkaügyin keresztül lehetsz vállalkozó is 2-2,5 millió támogatással, amiből már pl a ház egy részét ki tudod alakítani üzletnek ehhez-amihez az önerőt ( 200-500 ezer forintot tudnál felmutatni Providentből, ha annyira ragaszkodsz hozzá) és aminek a fedezete lehet a ház is. Ez annyiban előnyös, hogy kistelepülésekre előnyösebben adják ezeket a támogatásokat, hol olcsón tudtok házat venni. Így az 1 milliós házad, már alapból érhet 3-4 milliót is, anélkül hogy hitelből valósítottad volna meg


Megértem a szükség érzetét (azóta nem egy házunk van, de az elsőt mi is így vettük,albérletből kilépve, ahogy ti is gondoljátok, igaz szerintem az egyik legrosszabb konstrukció volt akkoriban, azóta az szépségszalonként is funkcionál bérbeadva), de előbb reálisan tervezzétek meg én azt javaslom, mint ennyire "kicentizve" a ráfordításokat és a jövőbeni lehetőségeket.

2015. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Norbert, köszi szépen a válaszod ez nagyon hasznos volt nem tudtam róla hat akkor ki várom inkább amúgy se akarom nagyon a providentet mert tudom sokak el buknak.. De ezt jó lehetőségnek tartom nagyon amit irtál főleg hogy fodrász vagyok és ez meg lepett mertt nem tudtam róla, nagyon köszönöm <3 :)
2015. okt. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!