Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem átverés a 0 % os kamat?

Cetelem átverés a 0 % os kamat?

Figyelt kérdés

Soha nem akartam hitelre venni semmit. Ezt tartottam is. Februárban viszont láttam a euronics-ban egy laptopot, ami 0% áruhitelre elvihető. Mondom na ez jó, hát most legyen.

Nem adok ki egyben annyi pénzt....

Havi 10 ezer nem sok.

Júniusban valahogy csúsztam egy hetet a befizetéssel, ami után elkezdtek nekem küldeni egy Hitelkártya díjat amire azt hittük egyszeri díj merthogy a hitelkártya a fedezet erre az áruhitelre. Na most azóta a havi díjam mellé még küldenek 5600 ft kártyadíjat...!!!!

Amit nem fizettem be mert totál nem volt világos ezt mire fel küldik, most kiküldték egyben a havi 5600-akat is, hogy fizessem be.

És nem adnak rendes felvilágosítást csak küldözgetnek nekem olyan leveleket hogy én aláírtam a hitelkártya szerződést a laptop vásárláskor. ???

Azaz 50 % os kamattal vettem a laptopot???

Totál nem értem.

Próbáltam hogy kifizetem a fenébe az egész laptopot, ami még hátra van, csak szüntessék be ezt a kártyát hát nem akarok én havi plussz 5600 at fizetni!

Azt írták hogy ha majd mindent kifizettem (a kártyadíjat is!!!) akkor kiküldik mennyi a hátralékom, és akkor kérhetem a kártyaszerződés felbontását!!!

ÁÁÁÁÁ!!!!!

Most az egyik ismerősöm a boltban, ahol vettem, megpróbál nyomozni, (még ő sem látja át tisztán, holott ő ott dolgozik) de már a pumpa megy fel bennem az aljas átverős sunyi pénz-intézetektől...!!!!

Isten óvjon mindenkit ezektől a lehúzós bandáktól!!!

Ha esetleg valakinek van erről infója tapasztalata ne tartsa vissza magát írjon mi a fene folyik itt?



2015. okt. 31. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Ezt így nem tudhatjuk. El kéne olvasni újra azt a hitelszerződést. Könnyen lehet például, hogy a 0%-os akciós kamat csak akkor él ha nem csúszol soha. Ha meg csúszol akkor fizetsz. (én úgy gondolom ezt történt).
2015. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Igen, 1 jól írja. Ne nyomozgass, meg kötekedj a bankkal, hanem ülj le nyugodtan, és olvasd el betűről betűre, hogy mit is írtál alá abban a szerződésben!
2015. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
A szerződést akkor kellett volna elolvasni, amikor belementél. Pontosabban még előtte.
2015. nov. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Tájékoztatjuk, hogy a hitelszerződés 4.15.4. pontja alapján amennyiben a hitelkártya számla terhére igényelt fogyasztási kölcsön törlesztőrészletével késedelembe esik, a hátralék összegével a Bank a hitelkártya számlát jogosult megterhelni (vagyis a teljes hitel mutató értéke kizárólag az Ön szerződésszerű teljesítése esetén 0%). Ezáltal a hitelkártya költségei (számlavezetési díj, éves kártyadíj) felszámításra kerül, és megfizetése esedékessé válik.


Előtörlesztési szándékát az alábbi elérhetőségeken jelezheti Bankunk felé:

- [link]

online ügyfélkapcsolati oldalunkon, vagy

- a (06 1) 458-6070-es ügyfélszolgálati telefonszámon.


Munkatársaink készséggel fognak rendelkezésére állni.

2015. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem a pénzintézet a lehúzós hanem az a hülye aki nem olvassa el a szerződést. Az ilyenek a saját veséjüket is képesek lennének eladni az ukrán maffiának mert jobban fáj nekik néhány oldalt elolvasni és ÉRTELMEZNI.
2015. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vásárolt már valaki egy boltban itt egyáltalán? szerinted van ott idő olvasgatni??? csupa szakértő... Kedves cetelem ezt azért illő lenne az eladónak közölni, mert a kutya nem olvasgatja végig a 3 oldalt mikor ott állnak sorban mögötte. Csak annyit kéne mondani hogy a O% csak úgy érvényes hogy...ellenkező esetben -kisbetű ide vagy oda- vásárlói megtévesztés az ha nem teljes-körű a felvilágosítás. Az meg ugye világos, hogy magyar ember legyen a talpán aki még értelmezni is tudja a sok kesze kusza mondatból a lényeget. Ki van ez találva . Pontosan tudják miről beszélek!!! Még egyszer mondom nem érdekel hogy a papirköteg utolsó harmadán valami le van írva ha vásárláskor erről még nem tudok. És az eladó meg egy kukkot nem szól amikor látja hogy nincs idő olvasgatni.
2015. nov. 19. 22:40
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Tehát a világ tehet róla, hogy te annyira egyszerű vagy, hogy nem tudsz értelmezni egy 3 oldalas szerződést... Istenem, mi lenne ha egy 300 oldalasat kéne értelmezned, összedőlne a világ?


És igen, képzeld, SEMMIT NEM ÍROK ALÁ anélkül, hogy elolvasnám. Ha sokan állnak sorba akkor vagy félreállok olvasgatni vagy lexarom a többi sorbaállót vagy visszajövök mikor nincs senki. Ennyi.


Nehogy már a világ legyen hibás a saját ostobaságod miatt...

2015. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazán könnyű látatlanba le-egyszerűzni valakit ugye? Te "bölcs isten". Imádom hogy a neten mindenki annyira vagyány megmondó ember, de ha elötted álllnék akkor is ilyen paraszt lennél? Az emberek 90 % nem olvassa el a bolti vásárláskor a szerződést mert egyszerűen lehetetlen. Az eladók viszont azért vannak hogy a lényeget elmondják. Védd csak a bürokrata rendszert tuti az a megoldás, nehogy egymással legyünk lojálisak... Gratula!!
2015. nov. 23. 12:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazán könnyű látatlanba le-egyszerűzni valakit ugye? Te "bölcs isten". Imádom hogy a neten mindenki annyira vagány megmondó ember, de ha elötted álllnék akkor is ilyen paraszt lennél? Az emberek 90 % nem olvassa el a bolti vásárláskor a szerződést mert egyszerűen lehetetlen. Az eladók viszont azért vannak hogy a lényeget elmondják. Védd csak a bürokrata rendszert tuti az a megoldás, nehogy egymással legyünk lojálisak... Gratula!!
2015. nov. 23. 13:00
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Te vagy a tipikus archetipusa az ostoba kreténnek. Minden jellemző jegyét hordozod:


- Önérzetes vagy, illetve a nagy nemzeti összetartásra hivatkozo

- Ostoba vagy

- Mindig másokat okolsz a saját hibádért


Erre csak bónusz, hogy egy anonim oldalon pontozgatsz.


Büszke lehetsz magara :)

2015. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!