Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi költséget számolhat...

Mennyi költséget számolhat fel a behajtó cég?

Figyelt kérdés
Volt egy kisebb összegű tartozásom, mely egy behajtó céghez került. Jelenleg ott tartunk, hogy a 157000 ft tőketartozásra ráfizettem még 106000 ft kamatot. Ezen kívül kifizettettek velem +220000 ft-ot. Amikor megkérdeztem, hogy mire, azt mondták, végrehajtási díj, posta- és telefonköltség. Létezik ez? Hova tudnék ezzel fordulni?

2012. nov. 9. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Csak annyit, amennyi összegbe került a cégnek az tartozás behajtása.

Ez az összeg rengeteg mindentől függ: Mennyi ideig tartott behajtani, milyen szakaszban tudták behajtani a teljes összeget, milyen típusú hitelről/kölcsönről van szó, közjegyzői okiratba volt-e foglalva, stb. (Csak egy ügyvédi felszólító levél a cégnek pl. ~30 ezer forintjába kerül.) Ha az ügy önálló bírósági végrehajtási szakaszban volt, akkor simán elképzelhető, hogy megduplázta a tartozásodat a behajtási ktg. Én lakáshitel behajtással foglalkozom és volt olyan ügyfél, akinek ingóság árverezésnél a bútorok elszállítását végző cég közel 1,8 millió forintot számlázott ki, és amit elvittek, az nem ért annyit. Tehát a tartozás ezzel csak tovább nőtt.


Javaslom, hogy keresd meg a behajtást végző céget írásban a költségek részletezése miatt, majd a válasszal fordulj a DAS Jogszervizhez, vagy a Pénzügyi Békéltető Testülethez. Látatlanban a polgári peres eljárást nem javaslom, mert a bíróság nagy valószínűséggel fog elutasítani és akkor még egy perklöltséget is meg kell fizetned.

2012. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szóban mondták hogy fizetni kell? vagy van róla papírod is? mert ha nincs, akkor levettek!!!!! utólag már nem tehetsz semmti sem, majd azt mondják hogy minek voltál olyn hulye hogy átutaltad a manit.. engem is levettek de engem csak 6990 el. és utólag kérdeztem hogy nem kapok róla semmilyen papírt sem? ó hát már ilyen hivatkozási szám nincs is... ENGEM LEVETTEK! creditepxress a nevük.
2013. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!