Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Két bankkártyám van, az egyik...

Két bankkártyám van, az egyik forint alapú OTP-s, a másik Erstés euró alapú. Hogyan tudnék legkönnyebben pénzt áttenni a forint alapúról az eurósra?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekel, hogy először le kell vennem a pénzt a forint alapúról, elrohanni átváltatni euróba, aztán vissza egy bankba és az eurót rátenni az Erstés számlára, vagy ha bemegyek egy bankba, akkor ezt mind megcsinálják nekem helyben? És ha meg is csinálják a bankban, megéri velük csináltatni vagy kevesebb levonás van, ha magam veszem le, váltom át és teszem fel a másik számlára?


Előre is köszi a válaszokat!



2015. nov. 5. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A pénzváltás viszonylag rossz árfolyamon megy a bankoknál, úgyhogy a két megoldás közül akkor jársz jobban, ha te viszed el a pénzed átváltani.

(Jelnelegi árfolyam: OTP: 323,13 Erste: 323,11 váltó: 314.4 )

Átvezetheted a pénzt belföldi deviza átutalással is, ennek díja az OTPnél 0,4% (min : 2 594 Ft/ max : 39 920 Ft).

2015. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem megy rossz árfolyamon a váltás. Sőt, mivel nem valutaváltás, hanem devizakonverzió, kedvezőbb áron megy, mintha készpénzt váltanál. Ezt figyelembe véve az OTP 317,47 Ft-ért vált az eurót a mai napon, az Erste pedig 319,36 Ft-ért.


Deviza átutalást indítani általában nem éri meg (ekkor a pénz az indító számlán konvertálódik az indító bank árfolyamán), mert borsos ára van, ahogy az első válaszoló is írja (ez gyakorlatilag minden bankra igaz, még belföldön is). Jobban megéri forint átutalást indítani a devizaszámlára, és akkor az az devizaszámlára érkezéskor fog konvertálódni a fogadó bank árfolyamán. Ez normál belföldi forint átutalás díjszabással megy.


Ami még buktató lehet, hogy a fogadó számlán lehet jóváírási díj, főleg, ha konvertálni kell. Bizonyos bankoknál ez bizonyos összegig díjmentes, de meg kell nézni az Erste kondícióit, mert most hirtelen nem tudtam utánanézni.


Ha készpénz veszel ki, annak lehet készpénzfelvételi díja, és az utcai pénzváltók árfolyamán tudsz váltani, majd bemenni egy Erste bankba, és ott befizetni. A valutabefizetésnek általában nincs díja.


A legjobban szerintem az éri meg, ha olyan számlacsomagban vagy, amihez tartozik devizaszámla, és a számlakörön belül ingyen utalsz oda-vissza, nincs utalási és jóváírási díj sem. Pl. nekem ilyen csomagom van az OTP-nél.

2015. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem tudom mit néztem, de elírtam: az Erste ma 320,60-ért ad eurót.
2015. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na de közben kíváncsiságból megnéztem az Erste devizaszámla kondícióit. Ha nem vagy emelt szinten, a pénztári befizetés nem ingyenes: 0,214% (min. 2,14 EUR). Viszont a jóváírás díja, ha HUF-ban érkezik az utalás, díjmentes. Vagyis neked az érné meg a legjobban, ha utalnál HUF-ot az OTP-s számláról.


Egyébként a számlavezetési díj is magas (1,73 EUR), szóval lehet tényleg váltani kéne.

2015. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!