Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15 millio forintot szeretnék...

15 millio forintot szeretnék befektetni úgy, hogy a kamatot havonta megkapjam. Ingatlanvásárláson kivül, lenne más megoldás is?

Figyelt kérdés

2015. nov. 6. 09:26
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#19


Ha például állampapírt veszel, jelenleg 3,5% reálkamatot kapsz, az adózás után kb 37 ezer forint."


Megneztem a magyar allampapirok rétingjét. A Moody's Rating Agenturatol Ba1 besorolast kapott, ami azt jelenti, hogy invesztmenkent nem jön szamitasba, mert rizikos.



"Nem teljesen értem, hogy miért esik nehezedre 1 évet várni az első kamatfizetésig, és után a kapott pénzt havonta beosztani"


Biztosan elkerülte a figyelmedet, de, ugyanezt irtam jomagam is fennt.



"Ennyi pénzzel lehet hogy érdemes egy olyan pénzügyi tanácsadót megfizetni, aki nem értékesít terméket neked, csupán a tanácsáért fizetsz."


Az ördögbe velük is! Elvegeznek egy gyorstalpalo tanfolyamot, aztan raeresztik öket a befektetökre. A bankban dito.

Ha, az embernek nincs fix elkepzelese, akkor ezeket a tanacsadokat is megsporolhatja.

Öszinten megmondom, ha az evek soran a bankok tanacsadoinak a tanacsait vettem volna kezpenzkent, akkor meg mindig nem tartanek itt, ahol. Banksterek.



"Szóval ha volt eszed 15 millát összerakni, akkor legyen eszed arra is, hogy tájékozódsz, akár te magad olvasol utána a dolgoknak."


D'accord! Mindenkeppen.

Nekem allampapirok nem jönnek szamitasba - egyre jobban meg vagyok gyözödve rola. A nemet-, osztrak allampapirok hozama 1% alatt vann ( ca. nulla egész hatvanvalahany, 0,70-0,90)

Azt hiszem maradok a reszvenyeknel (Daimler ca. 6%, Deutsche Bank 3%)


A megtakaritas nem forintban, hanem Euroban van.

2015. nov. 9. 09:45
 22/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, így van, a magyar állampapír bóvli. Ezért is jár rá ilyen "sok" kamat. Minél nagyobb a kockázat, annál nagyobb a kamat is.


A pénzügyi tanácsadókkal kapcsolatban nem sikerült megértened, amit írtam. A bank embere, a biztosító embere és minden olyan "tanácsadó" embere, aki termékértékesítést végez és ebből jutalékot kap nem igazán a te érdekeidet nézi. Az érdekellentét feloldására olyan embert kérdezz meg, akinek a konkrét tanácsért fizetsz, amit aztán vagy megfogadsz vagy nem. Én nem vagyok tanácsadó, mielőtt félreérted, így segíteni sem tudok neked.


Korábban rosszul írtam, léteznek havi lekötött betétek, így a havi kamatfizetés is lehetséges. Viszont ez szabad szemmel alig látható összeg.


1-2 egyedi részvényben tartani ennyi pénzt (felteszem a vagyonod jelentős része) óriási kockázatot rejt magában. Aki a vagyona jelentős részét néhány részvényben tárolja, az nem befektet, az spekulál. A kettő között óriási a különbség. Csak egy példa: Az általad említett cégek látszólag stabilak, megfelelő a hátterük. Mi van akkor, ha kb 1 évvel ezelőtt úgy döntök, hogy a vagyonomat VW részvénybe teszem? Hiszen stabil, prosperáló vállalat, a világ legnagyobb autógyártói között van. A mai nappal bezárólag kb 40%-ot buktál volna. Laza 6 millió forint. Aprópénz... :) Persze ha van 200 millád (és nem mind VW-ben), lehet hogy könnyebb továbblépni, mintha egy élet megtakarítása lenne. Ezt hívják úgy, hogy kockázattűrő képesség. Abból amit írsz, arra gondolok, hogy nagyon nem érted milyen kockázattal jár ez, vagy valóban nem rázna meg egy jelentős árfolyamzuhanás.


Ha a bóvli magyar államkötvény és 1-2 részvény között kéne választani, kockázat szempontjából az államkötvénnyel jobban jársz.


Ami a legfontosabb, hogy diverzifikáld a befektetéseidet. Ha mindenképp részvényt/kötvényt akarsz vásárolni, nézz utána az ETF-eknek.

2015. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

"A pénzügyi tanácsadókkal kapcsolatban nem sikerült megértened, amit írtam."


Figyeltem Rád, ertem en azt amit irtal. A független tanacsadokrol sincs jobb velemenyem, mint a banksterekröl.


"1-2 egyedi részvényben tartani ennyi pénzt (felteszem a vagyonod jelentős része) óriási kockázatot rejt magában."


A vagyonom legnagyobb resze, ca. 60 millio lakasingatlanban van, jo frekventalt helyen, melyet sajat magam lakom. Hat millio van keszpenzben, kb. 1 millio a ceges reszvenyben, annak a cegnek a reszvenyei ahol dolgozom. Bonikent kaptuk/kapjuk. Valamint par unce arany kisebb ermekben.

A 15 millio lenne az a penzt amit ha, befektetnek (eltekintve attol, hogy hogyan) egy 20-30%-os veszteseget kibirnek.


"Ami a legfontosabb, hogy diverzifikáld a befektetéseidet. Ha mindenképp részvényt/kötvényt akarsz vásárolni, nézz utána az ETF-eknek."



A tipp nagyon jo, (thumbs up!) valoszinü a reszveny fonds a legjobb megoldas. Nem feltetlen a Bux, de mi a velemenyed a Morgan Stanley reszveny indexröl?

2015. nov. 19. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!