Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megkerülhetem a behajtó céget...

Ddpool86 kérdése:

Megkerülhetem a behajtó céget azáltal, hogy a szolgáltatónak fizetem ki az elmaradásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Volt egy DIGI előfizetésem.. ahol igénybe vettem onnan elköltöztem még 2012-ben. A baj az, hogy nem fizettem be 3-4 csekket mert nem volt rá pénzem és azóta teljesen kiment a fejemből, hogy mi a helyzet ezzel a szerződéssel. A lényeg, hogy a minap találtam egy papírt, gondoltam megnézem hogy kifizettem-e a tartozásom, mert nem emlékeztem rá. Felléptem a DIGI oldalára, ahol látok a 2012-2013-as évből számlákat amik nincsenek befizetve (összesen 5 darab), majd utána gondolom a szerződést felbontották.


A kérdésem az lenne, hogy ha ez az ügy átkerült egy behajtó céghez, akkor csak nekik tudom kifizetni ezt? Ugyanis, amikor beléptem a digi weboldalára, ott feladja a lehetőséget, hogy ezt a 11.225 forintot kifizessem. Ha én ott kifizetem, akkor a behajtó még követelheti rajtam a pénzt? Mit tegyek, hogy a legjobbat hozzam ki ebből?


Gondolom 2013 óta biztos behajtó céghez került, de jelenleg még nem tudom, hogy melyikhez. Köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 9. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha végrehajtás van, tehát önálló bírósági végrehajtó jár el, akkor természetesen kifizetheted a szolgáltatónak is a tartozást, de a végrehajtónál már felmerült költségeket nem fogod megúszni, azokat akkor is ki kell fizetned.


Ha "behajtó cégnél" van, tehát a szolgáltató pénzért eladta a követelést, akkor az egy engedményezés volt, tehát már csak a behajtónak fizethetsz, hiszen mostantól neki tartozol.


Szóval nem mindegy, miről van szó, ezt neked kell tudnod. Miután az adóst engedményezésről értesítették, már csak az új hitelezőnek teljesíthet joghatályosan. (Ptk.)

2015. nov. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha behajtócégnél van a tartozási ügyed akkor nagy az esély, hogy a szolgáltató már eladta nekik a tartozásodat. Így onnantól kezdve nem a szolgáltató felé vagy adós, hanem behajtócég felé. Ezért nem kerülheted ki őket, nekik kell fizetni ami nem csak a régi tartozást, hanem a behajtócég egyéb költségeit is jelenti.
2015. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy behajtonal van? Fizesd ki gyorsan hatha nem lesz nagyobb baj!
2015. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1272-n egyszerűen felhívod a DIGI-t és megkérdezed, mi a jelenlegi helyzet, hogy tudod rendezni a tartozásodat?

Nem kell "filmezni", hanem a legrövidebb, legegyszerűbb utat bejárni :-)

2015. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap bementem a DIGIhez. A creditcontroll már visszaadta az ügyet nekik, így nem kell semmivel se többet fizetnem, csak a 11.225 forintot. Nagyot sóhajtottam amikor elmondták bent :D Köszönöm a segítségeket :)
2015. nov. 10. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!