Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy biztosan elutalták e nekem a pénzt?

Figyelt kérdés
vettek tőlem egy terméket, a vevő azt mondja, hogy elutalta a pénzt netbankon keresztül viszont én nem kaptam még meg az összeget. Ő mivel tudja bizonyítani, hogy elküldte a számlaszámomra a pénzt?!
2015. nov. 10. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Mikor utalta el?
2015. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérhetsz bizonylatot tőle.
2015. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kb. 20perce, mennyi idő amire megérkezik?
2015. nov. 10. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Bankok között 4 órán belül kell átérnie a pénznek - még ma ott lesz. Szerintem felesleges a vevőt ilyen dolgokkal "zaklatni": ha neki volt annyi bizalma, hogy elutalta előre a pénzt, akkor az eladónak is legyen annyi bizalma, hogy elhiszi a vevőnek, hogy utalt. Ha meg mégsem, akkor sem érte kár az eladót.
2015. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy megkaptad a pénzt. Ha másnap sincs a számládon (és forintszámláról forintszámlára ment forint össeg), akkor nem utalt.
2015. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem felesleges a vevőt ilyen dolgokkal "zaklatni": ha neki volt annyi bizalma, hogy elutalta előre a pénzt, akkor az eladónak is legyen annyi bizalma, hogy elhiszi a vevőnek, hogy utalt. Ha meg mégsem, akkor sem érte kár az eladót."


Te ritka nagy birka vagy!


Amig a netbankon nem jelenik meg az utalás, nem küldünk semmit!


Amíg megjön az utalás, itt olvasgathatsz:

[link]

2015. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy: én nem sértegettelek, Te se tedd.


Kettő, örülök hogy örömöt szerezhettem neked azzal, hogy másokba beleköthetsz, sértegethetsz - nyilván ez napi szükségleted :-)


Három: egyszóval sem írtam, hogy küldje el a terméket. Csak azt írtam, hogy nem kell a vevőt "zaklatni", azt is idézőjelben - talán ezt is megmagyarázzam?:-)

Sem az olyan vevőt, sem az olyan eladót nem szeretem, aki mindent AZONNAL akar - meg kell tanulni várni :-)

Miért nem ezt linkelted be?

"Bankok között 4 órán belül kell átérnie a pénznek - még ma ott lesz"


De ha már így, akkor részletesen kifejtem:

"Ő mivel tudja bizonyítani, hogy elküldte a számlaszámomra a pénzt?!"

Meglehet kérni a vevőt, hogy másolja be az utalást ("teljesítve" vagy "végrehajtva"-t kell figyelni, ezen kívül meg lehet kérni a vevőt - de ezt sokan nem fogják tudni megcsinálni - hogy printsrceen-el, azaz képernyőképpel "bizonyítsa" az utalást.

CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG VITÁS ESETBEN JAVASLOM - egyéb esetben a vevő TÉNYLEG zaklatásnak veheti.

Nem hiszem el, hogy egy eladó nem tud 4 órát várni a pénzére, hiszen a vevő sokkal többet vár a termékre (mivel a posta nem viszi el 4 óra alatt)

2015. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!