Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen számlát nyissak (takaré...

Milyen számlát nyissak (takarékosság)?

Figyelt kérdés

Hello


Végeztem a technikusin ~ fél éve dolgozok,és jelenlegi 150e ft fizetésemből a besegítés és költségeim után is 50-80e ft-om szokott maradni eddig,és szeretnék félre tenni.

Olyan számlát keresnék ahova mindig tudok folyamatosan betenni,akár csak pár ezer forintot is ,bármikor kivenni ,de azért valami kis minimális kamatra.

Szeretnék a maradék pénzből alapot csinálni ami 20-30 év múlva jól jönne,vagy ha beüt a krakk


2015. dec. 11. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egy folyószámlára rakod a pénzedet akkor az sajnos soha nem lesz több, sőt.


Meg kell nézni valamennyi bank portfólióját, hogy mik a lehetőségek - nem tudom miket kínálnak jelenleg, majd biztos lesz aki megmondja.


Lehet ám fix kamatozású kincstári takarékjegyet is venni, de annak is rengeteg fajtája van, ott is érdemes lehet szétnézni.

2015. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Olyan számlát keresnék ahova mindig tudok folyamatosan betenni,akár csak pár ezer forintot is ,bármikor kivenni ,de azért valami kis minimális kamatra."


Ezekkel a feltételekkel nem létezik olyan konstrukció amibe megérje betenni.

2015. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amire neked szükséged van, az a takarékszámla. Én Erste banknál vagyok, ott a Célbetét ilyen. A folyószámlád mellé lehet nyitni, a két számla között ingyenes az átvezetés, és sávosan kamatozik, azaz minél többet teszel rá havonta, annál magasabb a kamat. Ha nem teszel be semmit, vagy kiveszel belőle, akkor is csak az adott havi kamattól esel el. Szerintem minden banknál van hasonló konstrukció.
2015. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!