Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy lakásunk, fele-fele...

Van egy lakásunk, fele-fele arányban a férjemmel. A részét át akarjuk íratni az én nevemre. Még hitel van rajta. Kell-e valamilyen illetéket, vagy szerződésmódosítási díjat fizetni? És mennyit?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik bankkal álltok jogviszonyban, így csak tájékoztatásképpen:

szerződésmódosítási díj 40.000

értékbecslés 40.000

vagyonszerzési illeték (ingatlan értékének 25 %-a)

Közjegyző 25.000

2010. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A lakásban,amiben élek 11M Ftot ér,kb 8M hitel van rajta!

A szüleim vették fel a kölcsönt rá,mert nekem nem volt munkaviszonyom,hogy megadják!

1 éve bementem az OTPbe,hogy az én számlámról megy a törlesztés,ezt ők is látják,én élek a lakásban,a szüleimmel szerződést is írtunk,hogy az enyém a lakás,de nem engedi az OTP,hogy átírják az én nevemre!

Kikalkulálták,hogy közel 4 M forintot kéne letennem ahhoz,hogy az én nevemen lehessen a lakás!!!

A mai napig nem tudom felfogni,hogy miért!!!

2010. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!