Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érdemes forint számláról...

Mikor érdemes forint számláról euro-ban pébzt levenni?

Figyelt kérdés

Elöre is elnézést ezért az amatőr kérdésért. Németországban dolgozom, viszont forintban kapom a fizetésem.

Mikor érdemes a kártyámról idekint pénzt levennem? Mire kell figyeljek, hogy ne veszítsek pénzt az árfolyam miatt?



2015. dec. 12. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor "erős" a forint, minél kevesebb Ft legyen 1€.
2015. dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Melyik árfolyamot figyeljem? Látok eladási, vételi és közèpàrfolyamot is a neten. Én a Takarékbanknál vagyok, ahol jelenleg az euro vétel 309.56 Ft; euro eladás: 325.44 Ft.

Mivel eurot akarok venni forintért, így a vétel árfolyam érint engem ha jól gondolom.

Ez a 309 Ft jónak számít vagy várjak még a levétellel míg egy bizonyos szint alá megy?

2015. dec. 13. 00:38
 3/7 anonim ***** válasza:

A bank szempontjából nézd, tehát eladás. Nem hülye a bank modjuk tőlem vegyen 1€t 325Ft-ért, neked pedig eladja 309-ért.

A jó hír hogy mivel nem kp-ről van szó, ha jól emlékszem deviza eladás számít, vagy esetleg közép? Nem tudom a bankodtól kellene megkérdezni. Ezen kívül lehet számítani felvételi díjra is. Az sem biztos hogy mindegyik automatában egyforma, ezt is a bankodnál tudnák megmondani.

Hogy milyen a jelenlegi árfolyam? Számaodra kedvezőtlen, november 16 óta szinte folyamatosan romlik:

[link]

Hogy ez most megfordul, vagy még tovább romlik, azt nehéz lenne megmondani...

2015. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az eladást kell nézni, mivel a bank ELAD neked pénzt.

Az árfolyamon mindenképpen veszítesz, a bank/pénzváltó haszna az eladási és a vételi árfolyam közötti különbségből adódik.

De akkor ezek szerint magyar bankszámlád van, amiről Németországban veszel le forintról konvertált Eurót?

2015. dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, forint számláról szeretnék eurot levenni idekint.
2015. dec. 13. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Forint kártyával külföldi bank-automatából csak végszükség esetén szabad valutát felvenni, mert nagyon lehúz a bank a konverzióval is és a készpénz-felvéttel is.


A banktól mindig az ő eladási árfolyamán kapod az EUR-t.

EUR/HUF vételi és eladásija közt 6-8-10 forint is szokott lenni.

2015. dec. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én javasolnám, hogy nyiss egy magyar devizaszámlát, (kérj hozzá kártyát) és utald oda a pénzt. A konverziónál így is buksz valamennyit, de legalább a kb. felvételnél nem húznak le (annyira).
2015. dec. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!