Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Többet utalt az üzlet véletlen...

Többet utalt az üzlet véletlenül, jogom van megtartani?

Figyelt kérdés
El álltam a vásárlástól, először kevesebbet utaltak vissza, kértem a maradék pénzt nem igen méltattak válaszra, kb 1 hónap múlva újra utalták az egész összeget ami a számlán volt. Ilyenkor köteles vagyok szólni az üzletnek ?

2015. dec. 14. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nincs. Ezt úgy hívják, hogy jogalap nélküli gazdagodás. Ptk. 6:579. § (1) bekezdése: „Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni.”
2015. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy köteles, megvárhatod, amíg ők veszik észre a hibát.

Mondjuk én biztosan szólnék, mert szerintem bunkóság nem szólni.

Hozzánk is (nem üzlet, de cég) érkezett már téves utalás és én szóltam és visszautaltam. Nehogy gondja legyen annak az ügyintézőnek, aki hibázott valamit.

2015. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Miert, szerinted az a penz neked jogosan jar?
2015. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én jelenleg úgy vagyok vele hogy adok nekik egy hónapot hogy szóljanak hogy utaljam vissza.
2015. dec. 14. 12:41
 5/12 A kérdező kommentje:
1. hozzászólóhoz kérdésem lenne. ,,Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni.'' Az köteles meg téríteni ezt aki rosszul intézte az utalást ?
2015. dec. 14. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Az érvényes törvények szerint nincs jogod megtartani, ahogy az első hozzászóló is írta.


Észre fogják venni, mert az összesítésnél ki fog jönni náluk a hiány és majd visszakövetelik tőled, fogják látni hogy hova ment ki az extra pénz.


Ha te mégis úgy döntesz, hogy megtartod, akkor bíróságra fogják vinni, ahol tárgyalás nélkül fog a bíró téged kötelezni a pénz visszafizetésére és a költségek megtérítésére.

2015. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

adsz nekik egy hónapot? komolyan? :D


mert ha 2 hónap múlva veszik észre, akkor mi lesz?

azt mondod, nem adod vissza?

először küldenek egy tértivevényes levelet. ha nem reagálsz, behajtó fog hívogatni, majd később végrehajtó. megéri neked, hogy kimenjenek a lakásodhoz, ingóságokat lefoglalni?

ne legyenek kétségeid, pár ezer forintért is megteszik, nem csak milliókért.

bár az első teendőjük az lesz, hogy ha van munkaviszonyod, megterhelik a jövedelmedet. biztos vicces lesz, amikor a 33%-át levonják.

mert ekkor már olyan horribilis költségek is terhelnek téged, ami eredetileg nem volt.

ismerősi körben egy bebukott hitelnek 600000 ft, igen, hatszázezer forint volt csak a végrehajtói költsége.

gondolom nem akarsz egy pár ezres tartozás miatt 50-100 ezret visszafizetni.


de te tudod. adj nekik egy hónapot............. :D

2015. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező: Nincs jogod megtartani és igen, lehet, hogy az ügyintézőn verik el azt az összeget, vagy annak egy részét ami hozzád került. Végülis visszautalták Neked az összeget. Ha kb. 1 hónap múlva utalták akkor csak annyi történt, hogy nem kérték mélységes elnézésedet, így nem értem a magán bosszú hadjáratodat. Ha Neked nagyobb költséged volt az ügyintézéssel akkor kérhetsz tőlük kártérítést, mert az idődet (bizonyítani kell, hogy Te épp akkor mennyit kereshettél volna..) és a pénzedet használták. 1-2 ezer Ft-ért viszont nem érdemes ilyesmibe belekezdeni, mert az újabb intézkedés még többe kerülhet.

Szerintem teljesen rendesen jártak el, így a kis magán önbíráskodásod (ami egyébként is büntetendő cselekmény) sem nem jogos sem nem érthető.

2015. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már írtam a boltnak hogy mit merre hogyan utaljam de még nem kaptam választ.
2015. dec. 14. 16:06
 10/12 A kérdező kommentje:
7/9 kommentelő. Mivel csak meg kérdeztem hogy ilyenkor mi a teendő és le írtam a jelenlegi tényállásom az szerintem nem önbíráskodás.
2015. dec. 14. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!