Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befizettem a saját számlámra...

Befizettem a saját számlámra az Erste bankban az rendbam is van de utánna véletlenül jóváírtak még 48000Ft-ot (a következô ember vagy nemtudom) de nem sokkal utánna stornozták jogosan vonták?

Figyelt kérdés
Mert én úgy tudom amit valaki félreutal azt nem vagyok köteles visszadni.
2015. dec. 23. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Magyarország, Szeretlek!
2015. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
De, büntetőjogi kötelességed visszaadni. Nem is értem ezt hogy gondoltad.
2015. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
szerintem pereld őket, hát hogy képzelik, hogy stornózzák azt a pénzt, ami nem a tiéd, lol.............
2015. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Köteles vagy visszaadni, bűncselekmény megtartani.


Viszont én is úgy tudtam, hogy akkor is neked kell jóváhagyni és ha nem teszed akkor indíthatnak ellened büntetőeljárást.


Bár lehet, hogy pénztári jóváírásnál más a helyzet, mintha átutalás érkezett volna.


Egy biztos, okod nincs senkit sem feljelenteni vagy senki ellen sem panaszt tenni. Hogy jogod van-e nem tudom, de normális ember örülne, hogy megoldódott úgy, hogy neki dolga sem volt vele.

2015. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. És alig hiszem, hogy valaki komolyan gondolja, hogy a tévesen hozzákerült pénz az övé. Ha a saját erkölcsi érzéked, ésszerű gondolkodásod kevés hozzá, olvasgasd ezeket, tanításul, intésül:

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Köteles lennél visszaadni, de rengeteg macerával járt volna neked is, ha nem derül ki.azonnal. Napon belül a pénztáros egy vezetői.jóváhagyással és jegyzőkönyvvel tudja sztornózni. Neked károd ebből nem lett, a pénztáros hibázott, de észrevette, helyrehozta. Sajnos mindenki tévedhet, senki nem tökéletes, napi 150 pénztári tételnél egy-egy hiba sajnos becsúszik. Gond akkor lett volna, ha nem veszi észre aznap. Ebben az esetben a központ a kivizsgálás idejére zárolta volna az összeget. Téged felkerestek volna, és megkértek volna, hogy minél előbb fáradj be a legközelebbi bankfiókba, ahol nyilatkoztál volna, hogy a pénz nem a tiéd, és ezután átvezették volna a másik félnek, aki ez idő alatt ugye csak reménykedni tudott volna, hogy a pénzt viszont látja. Ha meg nem járultál volna hozzá, hogy visszavezessék, akkor elindult volna egy hosszadalmas jogi folyamat, aminek a vége úgyis az lett volna, hogy vissza kell adnod, de sok macerával járt volna. Így örülj, hogy napon belül kiderült, és meg tudták oldani nélküled.
2015. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát igazán nagyvonalú dolog lett volna megtartani. Gazdagabb leszel szaros 48 ezerrel, egy alkalmazottat meg talán kirúgnak a banktól, pont karácsony előtt.


Gondolom az erkölcsi tartásod konvergál a helyesírásoddal...

2015. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Már hogy ne kellene visszaadnod??

Inkább az "utána" szót tanulnád meg rendesen leírni, a baromságaid helyett...

2015. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát, utalj félre egy összeget, utána meg írj az illetőnek. hogy nyugodtan tartsa meg..

Igy oké, nem?!


Mit akarnál megtartani? Meg sem kaptad!

Sanyi, király sanyi:-)

2015. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!