Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában mennyi a minimálbér?...

Angliában mennyi a minimálbér? Mi számít jó fizetésnek, mi az ami annyira elég, hogy az ember eléldegéljen a saját házában?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Angliában kevés családnak van SAJÁT háza. Londonban pl. a lakások nagy részét bérlik az ott lakók (legyen az helybéli angol vagy bevándorló), mert irreálisan amgasak az ingatlanárak.
2012. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

A minimálbér 5 és fél £/óra körül van, ebből kiszámolhatod havi mennyi egy 8 órás meló. Ennél azért többet fizetnek, alja munkákért is 6,5 - 7 körül. Hogy kinek van kinek nincs lakása nem tudom de olyan 500 körül tudsz bérelni havonta. Kaja ugyanannyi mint itthon, havi 200 fontból nem csak sokat de jót is ehetsz. Ehez jön még mindenféle plusz ktg, sztem 1500ból is ki lehet jönni de 2000 fölött keres aki rendesen dolgozik. Pár y

százast bárki félre tud rakni havonta.

2012. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 peti4000 válasza:

Tehát, a minimálbér 6.20 font, ebből jön le még az adó és az egészségbiztosítás. Mindezek után a minimálbér kb 830-850 font havonta.


Én speciel szakács vagyok és Harrogate-ben élek a barátnőmmel, az én fizum 6.60 font és ha nem szórom a pénzt simán tudok belőle félretenni, hetente kapom a fizut és átlag 240-260 fontot kapok mert változó, hogy hány órám van egy héten.


Nem tudom, hogy az előttem szóló honnan szedi az infóit, de elég tévesek... Az alja munkákért abszolút nem fizetnek többet minimálbérnél, sőt barátnőm pincérként is minimálbéren van pedig szerintem az nem alja munka, nem kell wc-t sikálnia vagy ilyesmi, csak felszolgál.


Amúgy a minimálbér itt tényleg bőven elég a minimumra otthonnal ellentétben, ahol csak a neve minimál de éhenhal belőle az ember...

Itt még a minimálbérből is lehet félretenni.

Egy átlag 1 szobás lakás itt Harrogate-ben kb 400-600 font körül van, attól függően, hogy mennyire van központba és milyen állapotú.

Ha többen bérelnek nagyobb lakást akkor olcsóbban is ki lehet hozni.

Kajára mi hetente kb 30 fontot költünk fejenként, de hozzáteszem, hogy nem étterembe kajálunk hanem mindig főzünk magunkra, plusz belefér mindig valami extra is, chips, cukor, csoki vagy amit épp kívánunk.


Lényegében ennyi.


Üdv

2012. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 peti4000 válasza:

Ja, és hozzáteszem, hogy RENDESEN dolgozok "kedves" második hozzászóló, így keresek kb 1000-1200 fontot havonta, attól függően, hogy négy vagy öt fizut kapok a hónapban.

Az 1500-2000 font inkább csak szép álom, az angolok egy része sem keres annyit, manapság már ők is elvállalnak minden melót mert itt sincs kolbászból a kerítés.

Pl. van két mosogatónk is, mindkettő angol... A pincérek is mind angolok meg a bár takarítók is... és ez nem csak a mi melóhelyünkön van így!

2012. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból beszélek, de igazad van, pontatlan voltam! Alja meló alatt nem takarítást, vécépucolást értek, hanem kifejezetten nehéz fizikai munkát gyárakban, üzemekben. És igen, sokszor egy vendéglátós kevesebbet keres ezeknél az embereknél, ez Magyarországról nézve fura is lehet de normális...

És a lényegben megegyezhetünk, félre lehet rakni mindenképp :)

2012. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 peti4000 válasza:

Jaa ertelek, igy mar helytallo amit mondtal :) a kemenyebb melokert tenyleg fizetnek jobban is, munkaltatoja valogatja, hogy mennyit.


Udv

2012. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!