Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a bankszámláma...

Ha megszüntetem a bankszámlámat és van pénz a számlámon azt a bank kiadja kezelési ktg nélkül? Vagy még azért is fizetnem kell hogy otthagyom a bankot?

Figyelt kérdés
2015. dec. 25. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Biztos lehetsz benne, hogy pénzbe kerül.

Bár a bankok nem egyformák.. (vagy mégis?)

2015. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vmikor 2 éve szüntettem meg a számlámat, vontak le kezelési költséget azért, hogy odaadják a maradékot.
2015. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem adják oda ingyen, de erről nem csak a bank tehet, mióta áldott kormányunk bevezette a tranzakciós illetéket.

De megszüntetés előtt miért nem utalod át az összeget egy másik számlára?

2015. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen módon fel fog merülni költség.

- vagy átutalod az egészet az új bankodnál vezetett számlára

- vagy felveszed készpénzben a megszüntetéskor

- ha kis összeg van csak rajta, akkor felveheted ATM-ből is, talán ez a legolcsóbb variáció, de nagy összeget így nem lehet.


Tehát nem AZÉRT kell fizetned, MERT otthagyod a bankot, hanem mert csak úgy tudod otthagyni, ha olyan tranzakciót hajtasz végre, ami a hirdetmény szerint díjköteles.

2015. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bent maradt kb. 75 Ft, amit nem akartak kifizetni nekem, ezért lemondó nyilatkozatot irattak alá a pénzről.
2015. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 fehérváripapa válasza:
Ha van a számlához kártya akkor egy kártyalitiltás költségét is számold hozzá... akár több ezer forint az is...
2016. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!