Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarék betétkönyv vagy ehhez...

Takarék betétkönyv vagy ehhez hasonló megtakarítás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni félretenni. Szegeden melyik szövetkezet(NEM BANK) lenne a legjobb? Olyanra gondolok, ahova nem kell hatalmas összeget havonta befizetni, csak pár ezret. Sajnos nem nagyon találtam ehhez megfelelő leírást sehol. Ja és nem kell évekig lekötni, akkor vegyem ki, amikor kell a pénz, persze nem azonnal.

2016. jan. 1. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres, kis összegű megtakarításokra jellemzően a bankok kínálnak különböző megoldásokat.

A leírtakból kiindulva neked tipikusan egy takarékszámla vagy megtakarítási számla kellene. Arra annyit és akkor utalsz, amikor csak kedved tartja. A legkényelmesebb, ha a "rendes fő számlád" és a takarékszámlád is ugyanannál a banknál van, így kisebb-nagyobb megkötésekkel ingyen mozgathatsz pénzt a kettő között.

Biztosan takarékszövetkezetnél is van ilyen lehetőség, de én szívesebben bíznék pénzt egy tőkeerős bankra mint valami vidéki zugszövetkezetre...

2016. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy az én bankomnál, legalábbis én úgy tudom, hogy nem lehet csak pár ezret betenni. (Otp).
2016. jan. 1. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez számlacsomagtól függ. Az Alap csomagnál valóban fizetős a befizetés, de pl. a Tempó meg a Net esetében ingyenes.

Nekem is náluk van számlám, ami Neked kell, azt Takarékszámlának hívják.

Teljesen ingyenes a megnyitás és ha van már náluk valamilyen számlád, akkor a vezetés is! Nincs limit, akkor fizetsz be rá, amikor akarsz, összeg-megkötés sincs, egyedül a megnyitáskor kell egy 10e forintos alapbetétet elhelyezni, de ezt akár azonnal vissza is utalhatod a főszámládra.

-napi kamatozású, a rajta lévő pénzez bármikor hozzá férsz

- havonta egyszer díjmentesen átvezethetsz a főszámládra akármekkora összeget

- a főszámládról korlátlan alkalommal vezethetsz át pénzt a takarékszámlára


A kamat úgy néz ki, hogy van egy nagyon minimális alapkamat (összegfüggő), ehhez jön még hozzá a "jutalomkamat", ami szintén sávos: minél többet helyezel el, annál magasabb


Belinkelem a terméktájékoztatót:

[link]


Én anno ugyanezt végigjártam, és az összes közül ezt találtam a legjobbnak. Mondjuk a kamatokból itt sem fogsz meggazdagodni, de még mindig jobb, mint a fizetési számlán a látra szóló betét.

2016. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A megtakarításnál szerintem alapvető fontosságú az intézmény kockázat minimalizálása. A szövetkezetek nem épp a legstabilabb intézmények, mondjuk a nagy kereskedelmi bankokhoz képest vagy akár az Államkincstárhoz képest. Láttunk nem olyan rég bedőlni néhányat. De hány kereskedelmi bank dőlt be, ami után az OBA-nak kellett helytállnia? Szerintem ezt is fontold meg.


Egyébként nyiss egy betétkönyvet, ha nagyon nem akarsz számlavezetési díjjal bajlódni. Nem mintha a normál folyószámládhoz jó esetben nem ingyen adnák a takarékszámlát. Ha csak az ingyenes megoldás érdekel, akkor ajánlom figyelmedbe az Államkincstárat, ahol ingyenes számlát nyithatsz és havonta annyit utalsz, amennyit jónak látsz.


Azt is vedd figyelembe, hogy minél likvidebb a megtakarításod, azaz minél könnyebben jutsz hozzá ha szükség van rá, annál kevesebb kamatot kapsz. A jelenlegi kamatkörnyezetben ne legyenek egy azonnal, költségmentesen hozzáférhető megtakarításra nagy kamatelvárásaid, mert csalódni fogsz.

2016. jan. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a véleményem a takarékszövetkezetekről, de azt hozzá kell tenni a korrektség jegyében, hogy a legtöbb takarékszövetkezeti számla is OBA biztosított.
2016. jan. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. jan. 2. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Havi néhány ezer forintos megtakarítást lekötés nélkül ma a legolcsóbb otthon a párnacihában tartani.

A látra szóló számláknál (akkor veszed ki amikor akarod) olyan minimális a kamat, hogy amikor szükséged lesz a pénre, a kézpénzfelvétel költségét nem fogja fedezni a kamat!!!

2016. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkoznék azzal, hogy nem biztonságos. Egyrészt ott van az OBA garancia mástrészt a takarékok között létrejött egy garanciaközösség, amelyben az egyes takarékok garanciát vállalnak egymást iránt. Tehát ha pl. borsodban tönkre menne egy takarék akkor egy másik (pl. egy baranyai) takarék fizetne helyette. Összességében pedig a szövetkezeti integráció az egyik legnagyobb ily módon az országban.
2016. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!