Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Börtönbe zárhatnak tartozás...

Börtönbe zárhatnak tartozás miatt?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne hogy börtönbe zárhatnak e ha van tartozásom.Vettünk a volt feleségemmel egy lakást eléggé felhalmozódott a villany és gázszámla sajnos.Idővel bedőlt a hitelünk is eladtuk a lakást amiért pénzt nem láttunk persze.A villany 500000 a gáz 1000000.Szeptemberben hívott minket a végrehajtó vagyis a feleségemet és azt mondta hogy decemberig nyugton hagy.Erre most megint hívta a feleségem és azt mondta hogy bíróságra adja az ügyet és vagy egy összeg vagy elzárás (börtön).Valóban börtönbe kerülhetek ilyen tartozás végett?

2016. jan. 5. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinné. Még is hogy térül meg az ő pénzük azzal ha börtönbe zárnak? Hülyeség.
2016. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Közlekedési bírságot le lehet ülni, de ilyen rezsitartozást kizártnak tartom. A szolgáltató attól még nem lát egy fillért se, hogy téged bevarrnak kicsit hűsölni. Ez inkább csak ijesztgetés.

De egyébként fel nem foghatom hogy lehet ilyen milliós rezsitartozást felhalmozni. Ezek szerint évek óta nem fizettek semmit, vagy pedig k_rva sokat fogyasztotok.

2016. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a rezsitartozás van, akkor hazudott a végrehajtó, ezért nem lehet börtönbe kerülni. Ha viszont valamilyen hivatalos bírság is van, az valóban átváltható elzárásra.
2016. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
van ismerősöm, aki már ült ilyen tartozások miatt. 5000ft/ nap-pal törlesztette. (a házát nem tudta elvinni a végrehajtó, mert az adóson kívül más is tulajdonos benne. )
2016. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

"azt mondta hogy decemberig nyugton hagy.Erre most megint hívta a feleségem"


Papa, január van ám, nem december!


Mo-n polgári tartozást nem lehet leülni. Tehát nem, nem lehet e miatt börtönbe kerülni. De mindeneteket elárverezhetik.

2016. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
rengeteget olvastam utánna én is és hát ugy jött le nekem is hogy nem ültetnek le de itt is van olyan hozzászóló hogy 5000ft/nap akkor azt hogy hogy leültették és miért ijesztgetnek ilyennel
2016. jan. 5. 21:23
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert vannak olyan tartozások, amiket le lehet ülni. Mint írtam például a közlekedési bírság amit a rendőrtől kapsz az ilyen. De te magáncégeknek tartozol, nekik nem érdekük, hogy leültessenek, mert onnan nem tudsz fizetni. Ez a tartozás nem fog csak úgy eltűnni. Vagy kifizetitek, vagy elárverezik a dolgaitokat, letiltják a fizetésből.
2016. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bírságot lehet leülni, ami ugye nem egy adósságból keletkezett, hanem egy büntetés. Egyik fajta büntetés átalakul egy másik fajta büntetéssé.
2016. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kell börtönbe vonulnom kiszeretném fizetni persze de meghökkentem amikor ezt hallottam ,hogy börtönbe kell leülnöm köszönöm a hozzászólásokat
2016. jan. 5. 22:36
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2016. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!