Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne lakáshitelt...

Érdemes lenne lakáshitelt felvenni albérlet helyett? Szüleim ingósságára vennénk fel, illetve szeretném majd minél hamarabb előtörleszteni! Lehetséges?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak készülök, 5 éves az egyetem, viszont muszáj albérletet keresnem Bp-en. Egy szobás lyukakat néztem, de a legolcsóbbak átlagban 100ezer+rezsi. Nyáron gondolom ez feljebb megy.

Nos, ha vennénk fel hitelt, mondjuk 20 vagy 30 évre (10 millió ft), akkor az online kalkulátor szerint havi 60 ezerrel kellene törleszteni.

Nos, 5 évig, amíg sulis leszek, a szüleim fizetnék, mivel orvosi mellett nem valószínű, hogy tudnék dolgozni.

Utána valószínűleg jó fizetésem lesz és szeretném kifizetni egybe a hitelt 3-4 éven belül.


Jó ötlet lehet? Vagy nagy butaság lenne? Azért vennénk fel minél több évre, hogy minél kevesebb költségei legyenek a szüleimnek 5 éven át!

Havi 80-100 ezer ft kiadás már nagy terhükre van, ennél többet csak nagyon nehezen tudnának kifizetni.


Belevágjak?


2016. jan. 6. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire vennél fel hitelt? Van rendszeres jövedelmed? Már felvettek az egyetemre?
2016. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hahaha.. ember majd akkor akarj házat ha lesz állásod/praxisod. Legyen már eszed egyetemista létedre.
2016. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szüleim vennének fel nekem a kb 35-40 milliós családi házukra.

Ősszel érettségiztem, az eddigi összes ponthatár felett vagyok bőven, már minden eredményem megvan. Igen, biztosan fel fognak venni.

Jelenleg van jövedelmem, de a 80%-át félreteszem, hogy be tudjam rendezni majd belőle a lakást, nyár végére közel 1 millió lesz.

November óta van biztos állásom, havi 180 ezret kapok, amiből általaban 130-150 ezret félre is teszek.


Egyértelműen szeptembertől nem fogok dolgozni, azonban oktatni fogok diákokat, amiből a rezsim biztosan kijön majd.

2016. jan. 6. 12:05
 4/10 A kérdező kommentje:

Legyen eszem?! Az ésszerűbb, hogy kiadok 5 éven át 100 ezer ft-ot albérletre (összesen 6 millió ft-ot) egy olyan dologért, ami utána nem lesz az enyém?!


Albérlet helyett van ez az ötlet, nem a koli vagy egy szoba bérlés helyett, ami kijönne havi 20-30 ból.

2016. jan. 6. 12:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Helló!


Mi is így csináltuk, hogy albérlet helyett inkább a hitelbe fizettünk egyetemi éveim alatt. Volt hogy adtunk ki szobát is, így még jött is be valamennyi.


Üdv!

2016. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csináld csak, majd rájössz..
2016. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értelmes és meggyőző érveket és válaszokat várok! Ha ennyire ellene vagy, fejtsd ki kérlek, hogy miért!
2016. jan. 6. 18:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben javítom a kérdésem, most látom, hogy ingóságot írtam ki! Ha jól tudom, a háztulajdon nem ingósság. Szóval családi házra vennénk fel a hitelt.
2016. jan. 6. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hülyeség. Ha a szüleid hitelképesek és megvan hozzá az önerő akkor fel lehet venni. Ha pedig elkezdesz dolgozni akkor tudod te fizetni, hiszen igazából mindegy hogy kinek a fizetéséből megy a bank szemponjából.
2016. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelenleg egyértelműen jobb megoldás erre a célra lakást venni és annak fizetni a részleteit, mert ez így olcsóbb.

Íme egy egyszerű számítás.

Nézzünk egy olyan lakáshitelt, ami 5 évig fix havi részletű. Ezt most 5-6% körül meg lehet kapni (bank és hitelképesség függő). Ez éves szinten kb 600EFt, ami havi bontásban kb 50E Ft költség. Ez mindenképpen kevesebb, mint egy budapesti lakás bérleti díja, de még ennél is kevesebb lesz a költségetek, hiszen közben fogy a tőketartozás is, így a felszámolt kamat is hónapról hónapra egyre kisebb.

Amire vigyázzatok, most nem javaslok olyan hitelt felvenni, aminek ugyan ennél is alacsonyabb a kamata, viszont 3-6 havonta, vagy évente változtatható a kamata, mert ha elindul felfelé a jegybanki alapkamat, akkor már lehet ez az üzlet veszteséges is.

30 éves futamidőt a szüleid életkora miatt már nem biztos, hogy kaptok, de a 20év lehet reális.

2016. jan. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!